×

Messi w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do sytuacji z Lewandowskim. Krótko, ale dosadnie

Podczas meczu Polski z Argentyną (0:2) doszło do konfrontacji na linii Robert Lewandowski – Leo Messi. Pomimo tego, że nie odegrali w tym spotkaniu głównych ról, to kamery bacznie obserwowały ich zachowanie. Pojedynek między kapitanami podgrzewały wcześniejsze plotki o konflikcie związanym z plebiscytem Złotej Piłki. W końcówce meczu kapitan Argentyny wkurzył się na Polaka i nie podał mu ręki, gdy ten chciał przeprosić za faul. Co powiedział Messi o Lewandowskim?

Starcie gigantów

Zanim rozpoczęto starcie Polski z Argentyną, kapitanowie obu drużyn przywitali się na środku boiska. Podali sobie dłonie jak na kapitanów przystało. Coś do siebie powiedzieli przybili piątkę i zrobili wspólne zdjęcie. Jednocześnie to byłoby na tyle uprzejmości obu panów. Rozpoczęła się walka o ogromną stawkę. Jak wypadli? Messi zmarnował karnego, a Lewandowski nie miał okazji, żeby zabłysnąć.

W doliczonym czasie gry polski kapitan za wszelką cenę chciał odebrać piłkę Mesiemu, niestety za mocno. Lewandowski sfaulował rywala. Napastnik FC Barcelony pośpieszył z przeprosinami, ale urażony gwiazdor „Albicelestes” zignorował Polaka. Widocznie był na niego wściekły za przewinienie bo nawet na niego nie spojrzał.

Messi o Lewandowskim

Jednocześnie ostry konflikt, jak szybko się zaczął, tak szybko się skończył. Po końcowym gwizdku obaj zawodnicy podeszli do siebie, omal nie wpadając sobie w ramiona. Ucięli sobie krótką pogawędkę, jednak ich usta zasłonięte były dłońmi więc dziennikarze postanowili wprost zapytać kapitana Argentyny, o czym rozmawiali. Ten najwyraźniej nie miał najmniejszej ochoty zdradzać szczegółów rozmowy.

Nic się nie dzieje, nic. On nie mówi po hiszpańsku, a mnie nauczono, że wszystko, co mówi się na boisku, pozostaje na boisku i w szatni

– powiedział Messi o Lewandowskim.

Spór o Złotą piłkę?

Wyglądało na to, że przy okazji panowie wyjaśnili sobie wcześniejsze nieporozumienie. Argentyńskie media widocznie miały zamiar skłócić obu kapitanów, przypominając przedostatnią galę Złotej Piłki. „Ostatnie wspomnienie to widok Lewandowskiego, który bił brawo Messiemu z uśmiechem bardziej fałszywym od złota, z którego wykonana jest ta nagroda”- wysmarowali dziennikarze ESPN.

Lewandowski wtedy odniósł się do sytuacji, w której Messi wyjaśniał, że Polak również zasłużył na Złotą Piłkę.

Chciałbym, żeby była to szczera deklaracja, a nie tylko puste słowa

– powiedział wtedy Robert.

Argentyńczycy odebrali te słowa jako zarzuty, co do prawdziwej intencji Messiego. Bardzo możliwe, że ich pomeczowa rozmowa dotyczyła tej sytuacji.

W niedzielę Polska zmierzy się z Francją o godz. 16:00. Natomiast Argentyna zagra w sobotę 3 grudnia z Australią o godz. 20:00.

Źródła: sportowefakty.wp.pl, eurosport.tvn24.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x