×

Męskie Granie 2019 – kiedy, gdzie i kto wystąpi?

Przed nami dziesiąta edycja kultowej trasy koncertowej Męskie Granie 2019, projektu promującego polską muzykę i przełamującego schematy myślenia o niej. W tym roku będzie to również widowisko wizualne i szansa na obcowanie ze sztuką w różnorodnej formie. Wyłącznym sponsorem Męskiego Grania jest marka Żywiec.

Męskie Granie 2019
Imgur.com

Męskie Granie 2019: lokalizacje

Jak poinformowała Ewa Kierlik, Marketing Manager Marki Żywiec:

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie projektem zdecydowaliśmy się na powiększenie lokalizacji koncertowych, zachowując jednak wyjątkowość wydarzenia. Wszystkie miejsca, które odwiedzimy zostały specjalnie wyselekcjonowane, aby mimo większej liczby gości, zapewnić tak cenioną atmosferę, która towarzyszy Męskiemu Graniu od początku

eBilet.pl

Męskie Granie 2019: Poznań

Trasa rozpocznie się 13 lipca w Poznaniu w Cytadeli.

Męskie Granie 2019: Kraków

Tydzień później, 20 lipca projekt zagra w Krakowie w nowej lokalizacji – w Muzeum Lotnictwa.

Męskie Granie 2019: Gdynia

Następnie, 27 lipca odbędzie się koncert w Gdyni w Parku Kolibki.

Męskie Granie 2019: Wrocław

We Wrocławiu polskiej muzyki będzie można posłuchać 3 sierpnia na torze Partynice (nowa lokalizacja).

Męskie Granie 2019: Katowice

Z kolei w Katowicach koncert odbędzie się 10 sierpnia w Strefie Kultury.

Męskie Granie 2019: Warszawa

17 sierpnia projekt zagra na warszawskim Służewcu (to również nowa lokalizacja).

Męskie Granie 2019: Żywiec

Finałowy koncert, zgodnie z tradycją, odbędzie się w Żywcu w Amfiteatrze pod Grojcem – 24 sierpnia!

Męskie Granie Orkiestra

Ostatnia edycja trasy Męskie Granie była olbrzymim sukcesem. W tym roku, z okazji dziesięciolecia, oczekiwania fanów projektu są jeszcze większe. To, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć Męskie Granie Orkiestra, w której składzie będą zarówno artyści bardzo dobrze znani z poprzednich lat, którzy mocno zapisali się w historii projektu, jak i ci, którzy wniosą do Męskiego Grania powiew świeżości – mówiła Ewa Kierlik

Meskiegranie.pl

Skład tegorocznej Orkiestry długo utrzymywany był w wielkiej tajemnicy, ale jest już znany! Na jej czele staną: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski.

W zespole towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu fantastycznych muzyków:
– Marcin Macuk,
– Michał „FOX” Król,
– Piotr Pawlak,
– Michał „Malina” Maliński,
– Bartek Pająk.

Męskie Granie 2019: artyści

Wiadomo już, kto zagra na Męskim Graniu 2019. Przybliżmy zatem sylwetki artystów.

Katarzyna Nosowska

Męskie Granie 2019 artyści
Instagram.com

Pierwsza dyrektor artystyczna w historii Męskiego Grania, która otworzyła projekt na kobiety, podnosząc jego muzyczną wartość. Jest jedną z najlepszych polskich wokalistek i autorek tekstów. Ma ogromny talent, a do tego jest pracowita.

Od roku bardzo aktywnie działa również na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Cykl śmiesznych filmików Nosowskiej „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, bestsellera roku 2018.

Jesienią 2018 r. ukazał się jej kolejny solowy album BASTA. Za stronę muzyczną i produkcję odpowiada Michał FOX Król.

Igor „Igo” Walaszek

Męskie Granie 2019 artyści
Meskiegranie.pl

Debiutant w składzie orkiestry. Pochodzi z Krakowa, gdzie w 2009 r. wraz z grupą przyjaciół stworzył rockowy zespół Clock Machine. Jednak nie zamyka się wyłącznie w tym gatunku i od 2015 r. wraz z Kubą Traczem tworzy elektroniczny duet Bass Astral x Igo.

Ze wspomnianymi zespołami nagrał w sumie sześć płyt, a jego dyskografię zamyka wydany w marcu tego roku album „Prognozy” zespołu Clock Machine. Na przestrzeni ostatnich lat Igora można było zobaczyć na niemal wszystkich największych polskich festiwalach (m.in. Opener Festival, Woodstock, OFF Festival, Audioriver, Męskie Granie).

Wokalista obecnie pracuje nad solowym materiałem.

Tomasz Organek

Męskie Granie 2019 kto wystąpi
Meskiegranie.pl

Charyzmatyczny muzyk, który dwukrotnie stał na czele Orkiestry, każdorazowo porywając tłumy. Ukończył filologię angielską na UMK w Toruniu, studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

To lider i założyciel grupy ØRGANEK, z którą wydał dwa albumy: „Głupi” (2014) oraz „Czarna Madonna” (2016). Laureat czterech Fryderyków oraz wielu prestiżowych nagród m.in. nagrody specjalnej Superbohatera Roku Wysokich Obcasów 2018 za koncert ØNA na ubiegłorocznej trasie Męskiego Grania.

W maju 2019 r. ukazała się jego debiutancka powieść pt. „Teoria Opanowywania Trwogi”, wydana przez wydawnictwo W.A.B.

Krzysztof Zalewski

Kto wystąpi na Męskim Graniu 2019
Meskiegranie.pl

Niezwykle utalentowany wokalista i kompozytor, którego przełomem w karierze była wydana w 2016 roku płyta „Złoto”.

Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Otrzymał dwa Fryderyki w 2018 roku – nagrody w kategoriach Nowe Wykonanie za album „Zalewski śpiewa Niemena” i Kompozytor Roku, którą Krzysiek razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór „Początek”. Dodatkowo teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem.

Marcin Macuk

Kto wystąpi na Męskim Graniu 2019?
Meskiegranie.pl

Kompozytor, muzyk i producent współpracujący na stałe z zespołem HEY i Pogodno. Współtwórca ostatnich solowych płyt Nosowskiej („UniSexBlues”, „Osiecka”, „8”) oraz kompozytor muzyki do takich filmów jak „Chrzest”, „Moja Krew” czy „Demon”.

Chętnie współpracuje przy projektach o zróżnicowanym spektrum gatunkowym – od Brodka Red Bull Bus, przez Polskie Legendy aż po MTV Unplugged. Przy Męskim Graniu pracował po raz pierwszy w 2012 roku, kiedy wspólnie z Katarzyną Nosowską stworzył utwór „Ognia!”.

Michał „FOX” Król

Męskie Granie 2019 kto wystąpi
Meskiegranie.pl

To jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej. Na stałe współpracuje z Natalią Nykiel i Kayah, współpracował również z Marią Peszek oraz wyprodukował wydaną w ubiegłym roku solową płytę Katarzyny Nosowskiej pt. „Basta”.

W roku 2010 roku wydał swój pierwszy producencki krążek „Fox Box”, doceniony przez krytykę. Rok później ukazał drugi producencki album Foxa, zatytułowany po prostu „Fox”. Jego koncerty są dawką znakomitej, klubowej, tanecznej energii.

Piotr Pawlak

Męskie Granie 2019
Wikipedia.org

Gitarzysta i producent związany z trójmiejską sceną muzyczną. Debiutował pod koniec lat 80-tych w zespole Bielizna. Razem z Tymonem Tymańskim i Jackiem Olterem współtworzył zespół Kury i ich legendarny, nagrodzony Fryderykiem album P.O.L.O.V.I.R.U.S.

Jest pomysłodawcą i współproducentem projektu Olter, w którym wzięło udział 50 polskich artystów związanych z muzyką alternatywną. Poza tym, komponuje muzykę do teatru, filmu, baletu oraz widowisk multimedialnych.

Aktualnie gra w reaktywowanym Łoskocie oraz w zespole Rito, z którym nagrał płytę łączącą elementy noise, trans i muzyki rytualnej. Prowadzi regularne warsztaty muzyczne z osobami niepełnosprawnymi.

W Męskim Graniu bierze udział po raz trzeci.

Bartek Pająk

Męskie Granie 2019
Meskiegranie.pl

Perkusista, absolwent Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie i Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie perkusji prof. Jacka Woty.

Aktualnie kontynuuje naukę na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i jest laureatem wielu konkursów perkusyjnych między innymi: w 2013 r. zdobył dwie I nagrody konkursu „DrumBattle” w Legnicy w kategorii zestaw perkusyjny oraz werbel, a w 2015 r. zdobył I nagrodę w konkursie „Koncert Roku” dla najlepszego zespołu kameralnego wspólnie z kwartetem perkusyjnym.

Na stałe współpracuje z zespołem Mesajah, Kamilem Bednarkiem, Gospel Life, All Sounds Allowed. Jest współzałożycielem pierwszej marszowej grupy perkusyjnej w Polsce – Beats Beasts.

Męskie Granie 2019 – singiel promujący trasę

„Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój. Szczęścia, ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół” – śpiewają artyści w refrenie singla „Sobie i Wam” promującego tegoroczną trasę. Autorką tekstu jest Katarzyna Nosowska, muzykę skomponowali Marcin Macuk i Katarzyna Nosowska.

30 maja 2019 r. premierę miał teledysk do singla zapowiadającego dziesiątą edycję projektu, którego reżyserem jest Allan Willmann.

Zobaczcie sami:

Męskie Granie 2019: bilety

7 maja wystartowała przedsprzedaż biletów na to wydarzenie, natomiast regularna sprzedaż ruszy już 6 czerwca o godz. 12:00.

Cena biletu na Męskie Granie to 149 zł. Dystrybucja jest możliwa za pośrednictwem stron eBilet.pl oraz Eventim.pl. Jak ostrzegają organizatorzy, „kupowanie biletów na innych, nieautoryzowanych stronach nie gwarantuje wejścia na imprezę”.

Męskie Granie 2019 bilety
Ebilet.pl

Wszystkie bilety będą imienne. Oznacza to, że podczas składania zamówienia należy obowiązkowo podać imię i nazwisko każdego uczestnika koncertu. Dane te zostaną wydrukowane na biletach, które będą sprawdzane (i porównywane z dokumentem tożsamości) przy wejściu na to wydarzenie.

Jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie cztery bilety.

W sprzedaży on-line dostępne będą również bilety kolekcjonerskie bez dodatkowej opłaty (przy zamówieniu z wysyłką pocztą lub kurierem).

Wybierasz się na Męskie Granie?

zamknij