×

Hakerzy zaatakowali Meghan i Harry’ego. Do sieci wyciekły ich prywatne zdjęcia

Meghan i Harry stali się celem ataku hakerów. Do sieci wyciekły prywatne zdjęcia ze ślubu książęcej pary, znajdujące się na komputerze ich autora. Pałac przeprowadził w sprawie własne dochodzenie.

Meghan i Harry celem hakerów

Autorem zdjęć ze ślubu Meghan i Harry’ego był Alexi Lubomirski. Para książęca była celem ataku, ale to właśnie Alexi padł jego bezpośrednią ofiarą. Hakerzy ściągnęli niepublikowane wcześniej zdjęcia ze ślubu, z jego komputera.

Pałac uratował sytuację

Wykradzione zdjęcia szybko zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych. Na szczęście dla szczęśliwej pary, Pałac zareagował błyskawicznie. Fotografie zostały bardzo szybko usunięte. Sprawę skomentowała osoba z otoczenia rodziny królewskiej:

Zdjęcia zostały zhakowane, a następnie wyciekły do Internetu. Przeprowadziliśmy wewnętrzne dochodzenie, bez udziału policji. Sytuacja została opanowana

Meghan pierwszy raz pojawi się publicznie

Według brytyjskich mediów, data hakerskiego ataku nie była przypadkowa. Syn Meghan i Harry’ego został przedstawiony światu już prawie miesiąc temu i od tamtego czasu księżna Sussex nie pojawiła się publicznie. Ma to zrobić po raz pierwszy w sobotę 8 czerwca, z okazji obchodów urodzin królowej Elżbiety.