×

4-latek wyszedł nocą w piżamie na 30-stopniowy mróz. Mama znalazła go dopiero rano

4-letni Boguś lunatykował już od najmłodszych lat. Niejednokrotnie zdarzało mu się nawet opuszczać dom podczas snu. Niestety, tej jednej nocy doszło do prawdziwej koszmarnej. Czy można było temu zapobiec? Wiele wskazuje na to, że tak.

Tragiczna w skutkach sytuacja miała miejsce na Syberii. Tej nocy na zewnątrz było poniżej -30 stopni Celsjusza. To właśnie wtedy mały chłopiec, w samych majtkach i koszulce, wyszedł z domu i udał się w kierunku sąsiedniego domu. Był zupełnie nieświadomy, ponieważ robił to w trakcie snu. Chłopiec nie przeżył. Rano jego ciało znalazła mama, Maria.

Lunatykowanie okazało się w tym przypadku śmiertelnie niebezpieczne. Dziś już wiadomo, że nie było to pierwsze tego typu wyjście małego Bogusia, jednak do tej pory zdarzyło mu się to zrobić tylko latem.

Jak szacują badacze, około 1/3 dzieci lunatykowała w swoim życiu przynajmniej raz. Śpiący najczęściej siadają na łóżku, chodzą po pokoju lub domu, a w najgorszym przypadku wychodzą na zewnątrz, czego z pewnością nie można lekceważyć.

Może Cię zainteresować

zamknij