×

Ksiądz z Wielkopolski handlował narkotykami. Prokurator: „To odłam dużej sprawy”

Ksiądz handlował narkotykami w Wielkopolsce. Niestety, duchowny, zamiast zajmować się tym, czym powinien, postanowił znaleźć sobie dodatkowe źródło dochodu. Gdyby było ono zupełnie legalne i nikomu nieszkodzące, prawdopodobnie nikt nie miałby do niego pretensji. A teraz nie dość, że odsunięto go od pełnienia obowiązków kapłańskich, to jeszcze po piętach depcze mu policja…

Nic nie wskazywało, że ksiądz prowadzi nielegalne interesy

Ksiądz Bogdan był cichy, spokojny i ogólnie lubiany. W Dębach Szlacheckich pełnił posługę od roku. Uczył w miejscowej szkole religii i pomagał księdzu proboszczowi. Parafianie do tej pory nie mieli mu nic do zarzucenia, oprócz tego, że nie za wiele udzielał się w kościele. Teraz ja jaw wyszło, że po prostu miał też inne zajęcia…

Ksiądz handlował narkotykami w Wielkopolsce

Ksiądz handlował narkotykami w Wielkopolsce

Według Prokuratury Krajowej z Gdańska wikariusz zajmował się tym już od dwóch lat. Wiadomo, że po raz pierwszy Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 39-letniego księdza na terenie plebanii. Ks. Wojciech Szczepankiewicz, który jest proboszczem parafii w Dębach Szlacheckich, w rozmowie z dziennikarzami z TVP Poznań powiedział:

Na szczęście mnie nie było, bo byłem na urlopie, także to zostało mi oszczędzone, ale na pewno jest to trauma dla mnie i dla parafian. Nie przypuszczałem, że może być w coś takiego zaangażowany. Zapewnił mnie, że nic takiego nie robił w Dębach Szlacheckich

Wiele wskazuje na to, że wikariusz ani trochę nie był ze swoim proboszczem szczery. W momencie przeszukania plebanii przy 39-letnim kapłanie znaleziono niedozwolone środki psychotropowe.

Ksiądz, Bogdan T., handlował narkotykami w Wielkopolsce

„To odłam rozwiązanej przez nas dużej sprawy”

Pani prokurator, Olimpia Gapanowicz, naczelnik Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, w rozmowie z mediami nie ujawniła zbyt wielu szczegółów.

Został zatrzymany za handel narkotykami. To odłam rozwiązanej przez nas dużej sprawy związanej z obrotem środkami psychotropowymi GBL. Usłyszał też zarzut posiadania środków psychotropowych

Czym jest GBL? T-butyrolkaton, w skrócie nazywany GBL, jest niebezpieczną substancją chemiczną. W normalnych okolicznościach używa się jej jako rozpuszczalnika do czyszczenia np. aluminiowych felg. Niestety, przemysł narkotykowy również znalazł dla niej zastosowanie. Ma ona wywoływać rozluźnienie oraz być stosowana przy produkcji „pigułki gwałtu”. Wiele wskazuje na to, że cieszy się olbrzymią popularnością wśród dilerów.

Ksiądz handlował narkotykami w Dębach Szlacheckich

Ksiądz handlował narkotykami w Wielkopolsce. Został zwolniony z posługi i ze szkoły

Diecezja włocławska ogłosiła oficjalnie, że ksiądz Bogdan został zwolniony już z pełnienia dotychczasowej posługi. Nie może odprawiać mszy świętej. Ponadto, nie wolno mu już także głosić kazań, przyjmować intencji mszalnych czy też udzielać sakramentów.

Duchownego zwolniono także ze szkoły, w której prowadził lekcje religii. Służby zabroniły mu również opuszczania naszego kraju. Został zobowiązany również do regularnego pojawiania się na komendzie. Co aktualnie dzieje się z duchownym? Tego nie wiadomo. Podobno zapadł się pod ziemię.

Polecane