×

Królowa zakazała Megan i Harremu użyłam tytułu „Sussex Royal”. Meghan nie da sobie odebrać królewskiego tytułu

Królowa nie jest właścicielem słowa „Royal” stwierdzili zgodnie książę Harry i Meghan Markle. Nie oddadzą tytułu, chociaż jej Wysokość zmusza ich do porzucenia marki Sussex Royal.

Królowa zakazała Meghan i Harremu używać „królewskiego” tytułu

Pałac Buckingham poinformował Harrego i Meghan, żeby nie używali już tytułu „Royal Sussex” skoro postanowili opuścić królewską rodzinę. Książę i księżna powiedzieli, że ani rząd, ani sama królowa nie mają „jurysdykcji” nad słowem „królewski”. Mimo to nie będą używać tytułu od wiosny, ponieważ nie są już członkami rodziny.

To znaczący cios dla pary, która wydała setki tysięcy, budując witrynę marki Sussex Royal. Zgłoszone znaki towarowe, od ubrań po artykuły papiernicze i chusty, zostały złożone właśnie pod tą marką.

Meghan i Harry wydali oświadczenie

Oświadczenie Meghan i Harrego umieszczone na stronie Sussex Royal brzmiało:

Monarchia ani rząd nie ma jurysdykcji w odniesieniu do używania słowa„ Royal ”za granicą. Jednak Książę i księżna Sussex nie zamierzają używać słowa„ Sussex Royal ”ani żadnej iteracji słowa„ Royal na dowolnym terytorium (w Wielkiej Brytanii lub w innym kraju), od wiosny 2020 r.

Zgodnie z umową książę i księżna Sussex rozumieją, że muszą odstąpić od obowiązków królewskich i nie podejmować obowiązków reprezentacyjnych w imieniu Jej Królewskiej Mości Królowej.

Potwierdzili także, że ich biuro – z siedzibą w Pałacu Buckingham – zostanie zamknięte, co, jak powiedzieli, było zasmucające dla Księcia, Księżnej i ich lojalnego personelu.

Uważacie, że Meghan i Harry powinni porzucić tytuł? Czy Królowa nie jest za ostra?

Królowa zakazała Meghan i Harremu używać tytułu Royal
Instagram

 

Źródła: www.pudelek.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram
zamknij