×

Kamera miejska nagrała moment zawalenia się kładki dla pieszych. W katastrofie zginęło 6 osób

Jak mogło do tego dojść? To pytanie z pewnością zadaje sobie dzisiaj niejeden mieszkaniec Florydy. To właśnie tam, tuż obok Międzynarodowego Uniwersytet, zawalił się most dla pieszych, który został oddany do użytku w ubiegłą sobotę. Inwestycja powstawała w przyspieszonym trybie. Miała na celu jak najszybsze umożliwienie studentom bezpieczne przejście na drugą stronę drogi. Niestety, nikt nie przewidział, że przez to może dojść do prawdziwej katastrofy.

Jak donoszą źródła, kładka dla pieszych dosłownie zmiażdżyła aż 8 pojazdów. CNN potwierdza, że w wyniku zawalenia się przejścia zginęło co najmniej 6 osób.

Usłyszeliśmy głośny huk i spojrzeliśmy za siebie. Most całkowicie się zawalił. Studenci medycyny byli pierwsi na miejscu. Przybiegli z pobliskiego budynku i zaczęli udzielać pomocy ofiarom – powiedziała Isabella Carrasco, studentka z Uniwersytetu w Miami, która przeszła pod mostem chwile przed tragedią.

Kierowcy wyskoczyli ze swoich samochodów, aby pomóc ludziom, ale szybko zorientowali się, że mogą uratować tylko poszkodowanych w samochodach, którzy zostali częściowo przysypani – zaznaczył Kurt Baker, który stwierdził, że dźwięk walącej się kładki przypominał huk ogromnego samolotu.

Akcje ratunkowe zostały już zakończone. Teraz nadszedł czas na oczyszczenie terenu.

Niedawno wyciekł do sieci materiał z kamer przemysłowych, który pokazuje wstrząsający moment zawalenia się kładki

Inne z kolei nagranie pokazuje moment, w którym służby próbują dotrzeć do poszkodowanych