Jak zrobić hybrydy samodzielnie

Paznokcie hybrydowe to doskonała propozycja dla kobiet, które lubią mieć piękne i zadbane dłonie, jednak nie mają wiele czasu na malowanie paznokci. Manicure hybrydowy zyskał sobie tak wielką popularność przede wszystkim ze względu na swoją niesamowitą trwałość. Jeżeli nie stać nas na zrobienie manicure hybrydowego w salonie manicure, sprawdźmy jak zrobić hybrydy w domu. Jest to jak najbardziej możliwe i nie takie trudne jak się nam wydaje. Potrzebujemy do tego celu kilku preparatów i specjalnego sprzętu, które są ogólnie dostępne.

Jak zrobić hybrydy krok po kroku

Manicure hybrydowy umożliwia nam osiągnięcie efektu zadbanych paznokci na długi czas. Paznokcie wykonane tym sposobem wyglądają idealnie nawet przez dwa do trzech tygodni. Nie tworzą się na nich odpryski, a lakier wygląda jakbyśmy nałożyły go przed godziną. Warto jest jednak pamiętać, że malując nasze paznokcie, niezależnie od tego jaką wybierzemy metodę podkreślamy je. Żeby wyglądały one dobrze, zanim przejdziemy do malowania, powinnyśmy nadać im pożądany kształt. Konieczne jest także usunięcie suchych skórek z okolic naszych paznokci. Zanim zaczniemy się zastanawiać jak zrobić hybrydy powinnyśmy być świadome faktu, że nie będą się one prezentowały dobrze, jeżeli wcześniej nie pozbędziemy się nieestetycznych skórek. Kiedy nasze dłonie i paznokcie są przygotowane możemy zastanowić się nad manicure hybrydowym. Jego jednorazowe wykonanie w salonie manicure to często koszt powyżej stu złotych. Zakup akcesoriów do użytku domowego jest zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

jak zrobić hybrydyUdostępnij
Zdjęcie Roksany Węgiel z Izraela wywołało skandal. "Pół dupci ci widać"

Czego więc potrzebujemy, żeby zrobić efektowny manicure hybrydowy na paznokciach? Upewnijmy się, że posiadamy w naszym zestawie kosmetyków pilnik (najlepszy jest delikatny papierowy), a także kostkę do polerowania paznokci – są nam one niezbędne do przygotowania płytki paznokcia do zabiegu. Ponadto musimy zakupić cleaner, czyli płyn odtłuszczający płytkę paznokcia, specjalne waciki bezpyłowe, które pomogą nam skutecznie oczyścić paznokcie, bazę, wybrany przez nas lakier do paznokci (mamy duży wybór możemy zdecydować się na lakiery w odcieniu nude, a także na bardziej odważne kolory z brokatem), oraz top coat. Do wykonania tego rodzaju manicure potrzebna nam będzie specjalna lampa UV lub LED (nie obejdziemy się bez lampy) – posłuży nam ona do utwardzenia hybrydy.

Jak zrobić hybrydy samodzielnie – przechodzimy do dzieła

Jeżeli nasze paznokcie są już przygotowane i posiadamy wszystkie niezbędne produkty możemy przejść do wykonania manicure. Te z nas, które mają wątpliwości, czy podołają temu zadaniu mogą skorzystać z filmów pokazujących ten proces krok po kroku (znajdziemy je w sieci) lub sprawdzić jak zrobić hybrydy w salonie manicure. Jeżeli zobaczymy ten proces w wykonaniu profesjonalnej manikiurzystki łatwiej i pewniej odtworzymy go we własnym zakresie.

A więc do dzieła. Powinnyśmy zacząć od zmatowienia płytki naszego paznokcia przy pomocy kostki do polerowania. Następnie przemywamy nasze paznokcie cleanerem (w tym celu używamy wacików bezpyłowych). Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy bazy na nasze paznokcie. Powinnyśmy postarać się zrobić to bardzo precyzyjnie. Po nałożeniu utwardzamy bazę za pomocą lampy. Następnie na utwardzoną płytkę nakładamy jedną lub dwie warstwy wybranego przez nas lakieru hybrydowego. Ponownie utwardzamy nasze paznokcie przy użyciu lampy. Jeżeli decydujemy się na nałożenie dwóch warstw lakieru pamiętajmy, żeby utwardzać go po każdej warstwie. Kiedy lakier został już utwardzony, nakładamy na nasze paznokcie top coat i ponownie utwardzamy. Tak wykonany manicure przemywamy za pomocą cleanera. Jeżeli wszystko poszło po naszej myśli, możemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas.

Zobacz także:

Fotografie: pixabay.com