×

Jak zrobić fale idealne?

Posiadaczki prostych włosów często marzą o lokach lub pięknych falach. Jeżeli zastanawiamy się jak zrobić fale, jest dla nas dobra wiadomość – nie musimy udawać się w tym celu do salonu fryzjerskiego. Jesteśmy w stanie uzyskać efekt fal na włosach we własnym domu. Przy odrobinie starań jesteśmy nawet w stanie wykonać fale samodzielnie.

Jak zrobić fale na włosach?

Warto jest zdawać sobie sprawę, że jakość fal, które możemy uzyskać jest w dużym stopniu zależna od typu naszych włosów. U jednych zrobienie fal, które będą się długo utrzymywać jest bardzo proste, u innych przychodzi z trudem, ponieważ wszelkie skręty mają tendencję do szybkiego prostowania się. Jeżeli zastanawiamy się jak zrobić fale, kiedy nasze włosy są bardzo oporne na tego typu zabiegi, warto jest pomyśleć o użyciu profesjonalnych produktów do stylizacji włosów. Tego typu fryzurę najprościej możemy wykonać przy użyciu prostownicy lub lokówki. Jeżeli nie dysponujemy żadnym z tych urządzeń, nie wszystko stracone. Możemy zrobić efektowne fale również innymi, domowymi sposobami.

jak zrobić fale

Zrobienie fal prostownicą jest niezwykle łatwe i zajmuje niewiele czasu. Co więcej możemy je wykonać samodzielnie. Pamiętajmy, że fale robimy na suchych włosach. Jeżeli właśnie je umyłyśmy koniecznie powinnyśmy je wysuszyć. Warto jest podzielić nasze włosy na pasma – cieńsze lub grubsze, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Następnie aplikujemy na nasze włosy preparat ochronny, przeznaczony do zabiegów termicznych. Nakładamy go w rozsądnej ilości. Kiedy nasze włosy są już gotowe chwytamy je prostownicą tuż u nasady i zakręcamy luźni wokół urządzenia. Następnie delikatnie przesuwamy prostownicą po paśmie. Pamiętajmy, żeby zabieg ten wykonywać powoli, jednak nie zbyt długo, ponieważ mogłoby to uszkodzić strukturę włosa. Kierunek wykonywania skrętu będzie miał duży wpływ na ostateczny wygląd naszych fal. W wielu wypadkach fale wykonywane prostownicą są bardzo trwałe. Jeżeli nasze włosy mają tendencję do szybkiego prostowania się powinnyśmy spryskać nasze włosy silnym środkiem utrwalającym. Tego typu zabiegi możemy wykonywać zarówno na długich, jak i na krótkich włosach.

Jak zrobić fale lokówką i domowymi sposobami

Fale wykonane lokówką różnią się od tych, które osiągamy przy pomocy prostownicy, choć ostateczny efekt będzie zależał od tego jaką lokówką dysponujemy. Część urządzeń tego typu nie nadaje się do samodzielnego stosowania z uwagi na duże ryzyko poparzenia. Jeżeli posiadamy tradycyjną lokówkę turmalinową, poprośmy, żeby ktoś zakręcił nam włosy, nie róbmy tego samodzielnie. Jeżeli zastanawiamy się jak zrobić fale samodzielnie, warto jest kupić specjalny sprzęt zaprojektowany do tego celu. Często skręt, który uzyskujemy za pomocą lokówki jest bardzo silny. Jeżeli chciałybyśmy uzyskać lekkie fale, delikatnie rozczeszmy nasze włosy. Warto użyć do tego celu specjalnego grzebienia przeznaczonego do czesania włosów kręconych.

Jeżeli nie posiadamy w domu specjalnych urządzeń do stylizacji włosów, możemy użyć po prostu zwykłych wałków do włosów. Kiedy nie mamy nawet wałków i tak jesteśmy w stanie zakręcić nasze włosy. Możemy użyć do tego celu rozmaitych przedmiotów. Zakręcone włosy powinny wyschnąć. Jeżeli chcemy zostawmy je zakręcone na noc, kiedy zależy nam na czasie wysuszmy nasze loki suszarką. Kiedy otrzymany przez nas skręt wydaje się nam zbyt silny, postępujemy analogicznie jak w sytuacji kręcenia włosów przy pomocy lokówki – po prostu delikatne rozczesujemy nasze włosy – możemy to zrobić palcami lub specjalnym grzebieniem. Efekt warto utrwalić mocnym lakierem.

Może Cię zainteresować

zamknij