×

Jak zrobić brwi, żeby przyciągały spojrzenia

Brwi są niezmiernie ważne dla naszego wizerunku. Stanowią one oprawę naszej twarzy, nadają jej charakteru. Jeżeli chcemy wyglądać doskonale, zanim przejdziemy do wykonywania makijażu zastanówmy się jak zrobić brwi, żeby wydobyły z naszej twarzy to co najlepsze.

Jak zrobić brwi krok po kroku

Zanim przejdziemy do wyboru produktów do makijażu brwi powinnyśmy nadać im odpowiedni kształt. W wielu wypadkach konieczna będzie regulacja brwi. W tym celu powinnyśmy zaopatrzyć się w dobrą pęsetę, możemy także regulować nasze brwi przy użyciu nitki, choć proces ten wymaga wyższego poziomu zaawansowania. Jeżeli nie wiemy jak zrobić brwi, żeby miały one idealny kształt możemy udać się do kosmetyczki lub wizażystki, które pomogą nam uzyskać najbardziej optymalny dla nas efekt. Kiedy nadałyśmy naszym brwiom ładne kontury możemy przejść do ich podkreślania. Część kobiet ma problem ze zbyt rzadkimi brwiami. W niektórych miejscach mogą pojawić się ubytki. W takich sytuacjach oprócz podkreślenia konieczne będzie wypełnianie. Możliwości wypełnienia naszych ubytków jest wiele. Możemy wybrać metodę, która będzie najlepiej odpowiadała naszym umiejętnościom lub ilości posiadanego czasu.

jak zrobić brwi

Wypełnić ubytki naszych brwi możemy przy użyciu specjalnej farbki, ciekawe efekty możemy uzyskać również kredką. Bardzo ważne jest, żeby wybrać produkt zbliżony odcieniem do koloru naszych włosków. Nie musi być to kolor identyczny. Pamiętajmy jednak, żeby nie używać odcienia w ciepłej tonacji, jeżeli nasza skóra i włosy są zdecydowanie chłodne. W taki sposób osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Jeżeli zdecydowałyśmy się na wypełnienie brwi farbką musimy zaopatrzyć się w odpowiedni pędzelek, którym zaaplikujemy nasz kosmetyk. W tym celu doskonały może okazać się niewielki, precyzyjny pędzelek skośny. Nabieramy na pędzel niewielką ilość farbki i usuwamy jej nadmiar. Następnie rysujemy na naszej skórze niewielkie cienkie kreseczki, które przypominają nasze naturalne brwi. Po uzupełnieniu ubytków możemy przejść do podkreślenia brwi. Możemy zrobić to kredką. Ciekawy i naturalny efekt uzyskamy także przy pomocy cieni do brwi. Obecnie na rynku znajdziemy wiele doskonałej jakości produktów tego typu. Jeżeli nie mamy specjalnych cieni, możemy wykorzystać zwykłe matowe cienie do powiek. Aplikujemy je przy pomocy ściętego pędzelka do brwi. Możemy podkreślić górną lub dolną linię naszych brwi. Jeżeli zależy nam na bardzo wyrazistych brwiach wypełniamy je cieniem całe. Kolejnym krokiem jest usunięcie nadmiary produktu za pomocą specjalnej szczoteczki. Możemy tu również użyć czystej szczoteczki po tuszu do rzęs.

Jak zrobić brwi henną?

Wiele kobiet chciałoby się cieszyć ciemnymi, wyrazistymi brwiami na co dzień. Możemy osiągnąć taki efekt na przykład używając henny. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup henny, zapoznajmy się ze wskazówkami jak zrobić brwi przy jej pomocy. Powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że ta metoda nie sprawdzi się u wszystkich. Jeżeli nasze brwi są rzadkie, a pomiędzy nimi są liczne ubytki nie osiągniemy ciekawego efektu. Zanim zaaplikujemy hennę na nasze brwi powinnyśmy wykonać test, dzięki któremu upewnimy się, że nie jesteśmy na ten produkt uczulone. W tym celu musimy zaaplikować hennę na przykład w miejscu za uchem i odczekać przynajmniej dobę. Jeżeli nie wystąpi reakcja alergiczna, możemy przejść do farbowania brwi.

Henna daje nam kilkudniowy efekt, dlatego koniecznie wybierzmy odcień, który będzie pasował do naszej karnacji. Hennę warto jest aplikować precyzyjnie – pamiętajmy, że barwi ona również skórę wokół brwi. Trzymajmy produkt tylko tyle ile zaleca nam producent i ani minuty więcej. Jeżeli pierwszy raz aplikujemy hennę, możemy trzymać ją nieco krócej, żeby nie uzyskać zbyt intensywnego efektu.

Może Cię zainteresować

zamknij