×

Jak wyglądała Maryja? Zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażaliśmy

Jak wyglądała Maryja? Wiele osób wciąż się nad tym zastanawia. Czy była podobna do tej, którą możemy zobaczyć na świętych obrazach i obrazkach? Brazylijski grafik Átila Soares da Costa Filho postanowił rozwiązać tę zagadkę. Dzięki połączeniu danych z Całunu Turyńskiego i sztucznej inteligencji zrekonstruował możliwy wizerunek Maryi. Trzeba przyznać, że wygląda zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażaliśmy do tej pory…

Ludzkość zastanawiała się nad tym od wieków

Nad prawdziwym wyglądem Maryji ludzie zastanawiają się już od wieków. Każdy artysta, każdy obrazek przedstawia ją w nieco inny sposób. Dlatego Brazylijski grafik Átila Soares da Costa Filho postanowił, że spróbuje znaleźć odpowiedź na to często nurtujące ludzkość zagadnienie. Mężczyzna jest absolwentem grafiki przemysłowej. Dodatkowo zajmuje się także filozofią, sztuką, historią antropologią oraz socjologią. Jakiś czas temu dokonał cyfrowej rekonstrukcji wizerunku matki Pana Jezusa. Jej efekt pokazuje, jak najprawdopodobniej wyglądała w wieku 25 lat.

Jak wyglądała Maryja?

Átila Soares da Costa Filho zrobił to w oparciu o cyfrową rekonstrukcję w 3D wizerunku Jezusa Chrystusa z Całunu Turyńskiego. Autor tej rekonstrukcji zaznacza, że wiara chrześcijańska mówi, że materiał genetyczny pochodzi w połowie od Maryi, a w połowie od Ducha Świętego. Dlatego jedyny wkład genetyczny pochodzi w rzeczywistości od matki. W związku z tym na wizerunek Syna Bożego z Całunu Turyńskiego nałożył po prostu cechy żeńskie.

Efekt, który otrzymał Átila Soares da Costa Filho, zaskoczył nawet jego samego. Okazało się bowiem, że odtworzony wizerunek Maryi w znacznym stopniu różni się od tego, który jest przedstawiany na obrazach i obrazkach.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), instagram.com, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij