×

Jak regulować brwi – kilka sposobów na nienaganny wygląd

Brwi są bardzo ważnym elementem naszej twarzy, jednak niektóre z nas wydają się tego nie zauważać. Jeżeli chcemy dostrzec jak ważną rolę pełnią, warto jest przyjrzeć się zdjęciom osób bez brwi i z brwiami. Kiedy podkreślamy brwi naszym makijażem, efekt często jest zachwycający. Żeby jednak nasze brwi wyglądały dobrze i podkreślały wszystkie atuty naszej twarzy powinnyśmy zadbać, żeby były dobrze wyregulowane. Warto jest zapoznać się z przydatnymi wskazówkami, które pokażą nam jak regulować brwi krok po kroku.

Jak regulować brwi – co każda kobieta wiedzieć powinna?

Prawidłowo wyregulowane brwi są podstawą udanego makijażu. Nie ma chyba nic mniej estetycznego niż pełny makijaż oczu w towarzystwie krzaczastych, nierównych brwi. Źle zaznaczone brwi są w stanie zepsuć cały efekt jaki daje nam makijaż. Jeżeli nie chcemy zająć się naszymi brwiami, lepiej całkowicie zrezygnować z mocniejszego makijażu oczu, który jedynie podkreśla nasze niewyregulowane brwi. Wiele kobiet nie wie jednak jak regulować brwi, żeby wyglądały dobrze i pasowały do kształtu twarzy. Często obawiamy się, że coś zepsujemy i uzyskamy efekt jeszcze gorszy od pierwotnego. Jeżeli naprawdę mamy poważne obawy co do samodzielnej korekcji naszych brwi, być może powinnyśmy udać się do specjalisty. Profesjonalna wizażystka lub kosmetyczka posiada duże doświadczenie, dzięki któremu jest w stanie właściwie wyregulować nasze brwi. Jedna taka wizyta u kosmetyczki jest nam w stanie wiele dać. Jeżeli nasze brwi raz zostaną wyregulowane prawidłowo, będziemy wiedzieć jaki kształt najlepiej nam pasuje. Kolejną regulację będziemy już w stanie wykonać samodzielnie w domu. W tym przypadku będziemy musiały usunąć jedynie odrastające włoski, co nie powinno sprawić nam wielkich problemów.

jak regulować brwi

Jeżeli mamy do siebie więcej zaufania możemy wyregulować brwi samemu. Będzie nam do tego celu potrzebna pęseta, możemy także spróbować wyregulować brwi nitką. Podstawowa zasada jeżeli chodzi o idealne brwi mówi nam, że powinny one przebiegać wzdłuż naszego łuku brwiowego. Brwi większości osób rosną właśnie wzdłuż łuku brwiowego i regulacja polega jedynie na usuwaniu włosków, które wyrastają poza linię. Wiele kobiet decyduje się na takie wyregulowanie brwi, żeby wyglądały one jak cienkie półkola o identycznej grubości w każdym miejscu. Jest to bardzo powszechna praktyka, jednak efekty jakie w ten sposób uzyskujemy wyglądają komicznie i wcale nie przyczyniają się do podkreślania walorów naszej twarzy. Jeżeli jesteśmy właścicielkami takich półkoli zapoznajmy się z zasadami, które podpowiedzą nam jak regulować brwi. Jak już wspomnieliśmy, nasze brwi powinny przebiegać wzdłuż łuku brwiowego. Powinny być również grubsze z wewnętrznej strony i zwężać się ku zewnętrznej.

Jak regulować brwi – a co jeżeli nasze brwi nie są idealne?

Wiele osób może cieszyć się pełnymi brwiami, które rosną wzdłuż łuku brwiowego, jednak nie jest to regułą. U niektórych z nas brwi mogą przybierać odmienne kształty. Jeżeli wykraczają one poza łuk brwiowy lub też są między nimi znaczne ubytki, nie powinnyśmy się załamywać. W takich sytuacjach należy usunąć włoski, które nie współgrają z kształtem naszego łuku brwiowego. Jeżeli natomiast w naszych brwiach widoczne są znaczne ubytki powinnyśmy je uzupełnić. Tu z pomocą przychodzi nam rynek kosmetyczny, który oferuje nam wiele doskonałej jakości produktów, które mogą nam posłużyć do wypełnienia brwi. Mamy do wyboru między innymi cienie i kredki do brwi. Bardzo dobre efekty uzyskamy używając wodoodpornej farbki do brwi. Należy jednak pamiętać, że produkt do wypełniania brwi powinien być dopasowany kolorystycznie do naszych naturalnych brwi.

Może Cię zainteresować

zamknij