×

Jak odzyskać chłopaka po rozstaniu?

Stało się. Czułe słówka i szepty, a także miłe chwile coraz częściej wypierane były przez kłótnie i niezgodę. Zerwaliście, jednak po czasie doszłaś do wniosku, że to był błąd. Zachodzisz w głowę, jak odzyskać chłopaka i zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe? Zobacz, co możesz zrobić.

Metody na odzyskanie chłopaka, którego porzuciłaś

Na początku widziałaś w nim ideał: przystojny, dowcipny, zaradny, pracowity i wysportowany. Z czasem jednak Twój zapał przygasał i zaczęłaś widzieć w nim coraz więcej wad. Jego żarty już nie śmieszą, a irytują, zrobił się bardziej leniwy, no i tak jakby zbrzydł. Zastanawiasz się, co właściwie w nim widziałaś, a Twoje zachowanie wobec niego staje się coraz bardziej przykre. Odsunęłaś się, stałaś się oziębła, być może też powiedziałaś mu kilka przykrych słów. W konsekwencji podziękowaliście sobie i rozstaliście się. Czas mija, a Ty dochodzisz z każdym dniem do wniosku, że to był błąd i pragniesz go odzyskać. Mogło zdarzyć się i tak, że ukochany odszedł do innej dziewczyny, jednak nie rozumiesz jego decyzji i chciałabyś otrzymać jeszcze jedną szansę. Stare porzekadło mówi, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki – zasada ta dotyczy głównie związków. Jeśli już raz coś między wami popsuło się na tyle, że związek się rozpadł, powrót i tak będzie najprawdopodobniej chwilowy i znów skończy się na rozstaniu. Jeśli jednak czujesz, że to wszystko co się wydarzyło, nie powinno było potoczyć się w ten sposób i chcesz spróbować jeszcze raz – walcz.

jak odzyskać chłopaka

Sposoby na to, jak odzyskać chłopaka niezależnie od powodu rozstania

W sprawach uczuciowych nie warto unosić się honorem – jeśli zależy Ci na ukochanym, wyciągnij pierwsza rękę. Wyjątkiem jest sytuacja, w której chłopak przekroczył pewne zasady: dotkliwie Cię obraził lub podniósł na Ciebie rękę. W takich przypadkach powinnaś uciekać jak najdalej od toksycznej osoby i cieszyć się wolnością. Jeśli jednak rozstanie miało inną przyczynę, zawsze warto spróbować porozmawiać jeszcze raz, wyjaśniając sobie wszystko, co mogło spowodować nieporozumienie. Najwięcej „kwasów” bierze się bowiem z braku umiejętności otwarcia się przed sobą nawzajem, przez co wiele spraw narasta i pozostaje niewyjaśnionych. Chcesz odzyskać chłopaka, który zerwał z Tobą? Jeśli znasz powód, zanim się do niego odezwiesz, przemyśl wszystko to, co powiedział. Być może zachowywałaś się nie fair, nie szanowałaś go lub wykazywałaś drażniące cechy? Pomyśl, czy jesteś w stanie zmienić w sobie to, co drażniło chłopaka, nie tracąc jednak przy tym swojej osobowości i pozostając nadal naturalną. Jeśli czujesz, że miał rację, przyznaj mu ją i wykaż chęć poprawy. Jeśli kochał Cię naprawdę, powinien dać Ci drugą szansę. Nie zmarnuj jej, bo trzeciej już nie będzie! Jeśli nie widzisz chęci, nie narzucaj się i odpuść. Może to szansa na poznanie kogoś nowego, z kim zostaniesz na zawsze? Ukochany odszedł do innej dziewczyny? Sprawa jest delikatna – może być bowiem typem niestałym w uczuciach. Jeśli jednak zrobił to po dłuższym związku z Tobą, przyczyna może leżeć w zachwianych relacjach między wami i w innej dziewczynie znalazł to, czego dawno nie doświadczył z Twojej strony: ciepła, zrozumienia, szacunku i bliskości. Przeanalizuj ostatnie miesiące oraz obecną sytuację. Zastanów się, co ona ma w sobie, czego mogło braknąć u Ciebie. Jeśli wyżej wymienione powody – jest szansa na pomyślne rozwiązanie sprawy. Napisz mu długą i szczerą wiadomość, w której wyjaśnisz na spokojnie swoje uczucia i przemyślenia. Dodaj koniecznie, że jeśli jest szczęśliwy z nową sympatią, to uszanujesz jego decyzję i nie staniesz im na drodze. Musisz niestety pogodzić się z tym, że w takiej sytuacji powrót może być już niemożliwy. W każdym przypadku kluczem do sukcesu jest szczera rozmowa. Powodzenia!

Polecane