×

Przerażający ostrzał rakietowy w Izraelu! Ważne informacje dla Polaków

Dziś rano izraelskie siły zabiły dowódcę dżihadu i w odwecie wystrzelone zostały pociski. MSZ wydało informacje dla turystów w Izraelu.

Informacje dla turystów w Izraelu

Siły izraelskie nieustannie prowadzą wojnę z przygranicznymi krajami, w których funkcjonują komórki terrorystyczne. Wczoraj przeprowadziły nalot na Gazę, gdzie ukrywał się jeden przywódców islamskiego dżihadu. Na odwet nie trzeba było długo czekać i w kierunku Izraela wystrzelono sporą ilość pocisków. Ogłoszono alarmy rakietowe w kilku rejonach Izraela. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało w tej kwestii oświadczenie i nakazuje wszystkim Polakom przebywających na terenie Izraela o ścisłe stosowanie instrukcji od lokalnych władz. Pomimo wysokiej skuteczności systemów obronnych, zawsze istnieje szansa iż pociski spadną na tereny cywilne.

Minister odsyła także do twittera ambasady, na której zamieszczono szczegółowe informacje jak postępować w przypadku ostrzału rakietowego. Miliony osób zostało skierowanych do schronów.

Niekończąca się wojna

Baha Abu al-Ata, 42-letni palestyński dowódca islamskiego dżihadu i jego żona zostali zabici w ich domu w mieście Gaza. Takie informacje podała w oświadczeniu grupa wspierana przez Iran. Dwie inne osoby, prawdopodobnie dzieci zostały ranne. Oświadczenie armii izraelskiej oskarżyło Abu al-Atę o koordynowanie wielokrotnych wystrzałów rakiet a także ostrzału snajperskiego na Izrael w ciągu ostatniego roku. Opisali go jako „tykającą bombę”. Biuro Benjamina Netanjahu powiedziało, że premier podpisał zabójstwo. Nastąpiło to kilka dni po mianowaniu na stanowisko ministra obrony Naftalego Bennetta, twardego nacjonalisty, który wzywa do bardziej agresywnych działań w Gazie.

W ciągu ostatnich kilku dni Abu al-Ata promował przygotowania do przeprowadzenia ataków terrorystycznych na izraelskich cywilów i żołnierzy – podały w oświadczeniu izraelskie jednostki obrony. Jego zabójstwo było bezpośrednim działaniem mającym na celu usunięcie bezpośredniego zagrożenia

System bezpieczeństwa Izraela „Żelazna Kopuła” przechwyciła dziś 20 z ponad 50 pocisków wystrzelonych na Izrael.

Grupy odpowiedzialne za ostrzał zapowiadają, że to dopiero początek i nie zakończą szybko działań odwetowych. W tym momencie Izrael nie jest bezpiecznym miejscem i turyści powinni zrezygnować w najbliższym czasie na podróże do niego. 

Źródła: www.radiozet.pl
Fotografie: Pixabay