×

Umierająca na raka 27-latka napisała list. Gdy go przeczytasz, zmienisz podejście do życia

Co byście zrobili, gdybyście wiedzieli, że wkrótce wasze życie dobiegnie końca? Próbowalibyście naprawić błędy z wcześniejszych lat, a może ucieklibyście od wszystkich zmartwień, w jakiś daleki zakątek świata?

27-letnia Holly Butcher, która miała zaawansowane stadium nowotworu, postanowiła zrobić zupełnie coś innego. Tydzień temu opublikowała na Facebooku post, w którym opisała lekcje dotyczące szczęśliwego życia. Dzień później dziewczyna umarła.

Teraz jej list jest masowo publikowany, aby jak najwięcej osób nauczyło się czerpać radość z życia. Do tej pory udostępniło go ponad 125 tysięcy użytkowników

Opublikowany przez Holly Butcher na 27 marca 2017

Post Holly jest bardzo obszerny, lecz to przez to, że bardzo dokładnie opisuje najważniejsze rzeczy, o których często zapominamy. Dziewczyna zachorowała na mięsaka Ewinga mając 26 lat. Ten rzadki rak kości spowodował, że w przeciągu roku jej życie drastycznie się zmieniło. W swoim emocjonalnym liście mówi o śmiertelności, dzieleniu się radością oraz kochaniu innych ludzi.

Holly rozpoczyna swój post słowami dotyczącymi jej wyobrażenia o przyszłym życiu, którego niestety nigdy nie doświadczy:

Opublikowany przez Holly Butcher na 23 maja 2017

Zawsze wyobrażałam sobie siebie, jako podstarzałą, siwiejącą panią ze zmarszczkami i piękną rodziną (chciałam mieć dużo dzieci), którą planowałam założyć z miłością mojego życia. Chcę tego tak bardzo, że to aż boli. I o to właśnie chodzi w życiu – jest kruche, nieprzewidywalne i cenne. Każdy dzień jest darem.

W dalszej części listu 27-latka zwraca uwagę na to, co absorbuje czas wszystkich ludzi:

Opublikowany przez Holly Butcher na 15 października 2012

Chce tylko powiedzieć, żebyście przestali martwić się tymi wszystkimi małymi rzeczami, które w ogóle nie mają znaczenia. Pamiętajcie, że na końcu, wszystkich nas czeka to samo, dlatego najważniejsze, aby teraz czuć się dobrze, nie przejmując się denerwującymi drobnostkami. (…) Jest przecież zdecydowanie więcej ważnych rzeczy niż wygląd fizyczny. Trzeba ciężko pracować, aby znaleźć psychiczne i emocjonalne czynniki, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Zablokuj wyskakujące powiadomienia na swoich profilach społecznościowych i skup się na tym, co ważne. Zdefiniuj, kto jest Twoim prawdziwym przyjacielem, a kto nim nie jest… Bądź bezwzględny i rób wszystko, aby naprawdę dobrze czuć się ze sobą.

W swoich ostatnich słowach Holly chce nauczyć wszystkich, że życie polega na dawaniu, a nie braniu:

Dawaj, dawaj i jeszcze raz dawaj. To prawda, że zyskujesz więcej wtedy, gdy dzielisz się dobrem z innymi. Żałuje, że nie robiłam tego częściej. Od kiedy jestem chora, spotkałam tylu wspaniałych ludzi, którzy mnie wspierali. Dostałam od nich więcej, niż kiedykolwiek mogłabym im zwrócić. Nigdy tego nie zapomnę i zawsze będę wdzięczna tym ludziom.

Pieniądze nie są ważne

To dziwne, że na sam koniec masz pieniądze… wtedy kiedy umierasz. Przecież to nie czas na kupowanie materialnych rzeczy, wydawanie ich na nowe sukienki i myślenie o tym, że nie masz w co się ubrać. Serio, wydawanie dużych kwot na nowe ubrania jest bez sensu. Trzeba to tylko zrozumieć. Zamiast kolejnej rzeczy, lepiej kup swojemu przyjacielowi coś miłego. Nie kupuj kolejnego kosmetyku, czy biżuterii. Po pierwsze, nikt się nie przejmuje tym, że miałaś już na sobie jakiś ciuch, po drugie, lepiej będziesz się czuć. kiedy zabierzesz znajomych na wspólny posiłek lub ugotujecie coś razem. Zaproś kogoś na kawę, kup kwiatka, opłać masaż lub świecę zapachową. Gdy wręczasz prezenty, mów bliskim, że ich kochasz.

Punktualność jest istotna

Opublikowany przez Holly Butcher na 11 listopada 2012

Doceniaj czas innych. Nie spóźniaj się tylko dlatego, że wiesz że ktoś na Ciebie poczeka. Wyszykuj się wcześniej i szczerze ciesz się z tego, że Twoi przyjaciele chcą spędzać z Tobą swój cenny czas.

Twoje ciało jest świetne, nawet jeśli nie jest idealne

Starałam się prowadzić zdrowy tryb życia, tak szczerze, było to moją pasją. Doceniaj swoje zdrowie i wygląd fizyczny – nawet jeśli nie jest w wymarzonym rozmiarze. Zajmij się sobą i zobacz, jakie to cudowne uczucie. Ruszaj się, jedz zdrowo, ale nie popadaj w obsesje.

Ciesz się każdą chwilą i nie próbuj jej uchwycić dla kogoś innego

Opublikowany przez Holly Butcher na 6 marca 2017

Po prostu ciesz się chwilą, przestań wszystko fotografować i filmować, aby zobaczyli to Twoi znajomi. Życie nie jest przeznaczone do przeżywania go przez ekrany telefonów.

Trzeba przyznać, że słowa Holly trafiają w samo sedno. Szczere wyrazy współczucia dla jej bliskich

zamknij