×

Mała dziewczynka bawiła się deską sedesową. Po chwili mama musiała wezwać straż

Do nietypowego zdarzenia wezwano strażaków z Jawora w woj. dolnośląskim. Pomoc wezwała mama małej dziewczynki. Głowa jej dziecka utknęła w desce sedesowej, a dokładniej w specjalnej nakładce na toaletę. Strażacy uwolnili dziewczynkę z pułapki.

Głowa dziecka utknęła w desce sedesowej

Nietypowe zawiadomienie otrzymali strażacy w nocy z środy na czwartek w ubiegłym tygodniu na terenie miasta Jawor. Matka małej dziewczynki prosiła o pomoc, gdyż głowa dziecka utknęła w desce sedesowej. Kobieta próbowała zdjąć nakładkę z głowy córeczki, jednak po wielu nieudanych próbach postanowiła wezwać pomoc. Na miejscu pojawili się jaworscy strażacy.

Działania ratowników były iście precyzyjne, gdyż wszystko działo się w małej przestrzeni koło głowy i szyi dziecka. Po kilkunastu minutach głowa dziewczynki była wolna

– informują strażacy.

Facebook

Facebook

Strażacy uwolnili zaklinowaną główkę dziewczynki

Jak to się stało, że dziewczynka utknęła z nakładką na głowie? Mianowicie, podczas zabawy spróbowała sobie ją założyć na głowę, niestety po chwili nie mogła jej zdjąć. Szybka reakcja strażaków spowodowała, że wszystko skończyło się dobrze.
Strażacy z Jaworowa na swoim profilu dodali podziękowania dla sąsiada kobiety, który użyczył im specjalnego sprzętu.

Szczególne podziękowania należą się czujnemu sąsiadowi, panu Andrzejowi, który użyczył strażakom dodatkowego specjalnego sprzętu do cięcia plastiku, który w znaczący sposób przyczynił się do szybkiego uwolnienia głowy dziecka

– podkreślają strażacy z Jawor998.

Źródła: www.o2.pl, wroclaw.se.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook