×

Zrobił z pozoru zwykłe zdjęcie. Kiedy przyjrzał mu się uważnie, nie mógł uwierzyć własnym oczom

W dzisiejszych czasach nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby zrobić niesamowite zdjęcie. Aparaty czy telefony, które są dostępne na rynku, znacznie nam to ułatwiają.

Jeśli zrobiłeś w swoim życiu już wiele zdjęć, bardzo możliwe, że na niektórych z nich uchwyciłeś coś, czego wcześniej nie widziałeś. Czasami wystarczy, że dokładnie przyjrzymy się danej fotografii i… nie możemy wyjść z podziwu! Tak było chociażby w tym przypadku…

40-letni Gavin Best nie jest z zawodu fotografem. Jak większość z nas wyciąga telefon i robi zdjęcie, kiedy tylko ma na to ochotę.

Będąc w Belfaście, podczas sylwestrowego spaceru z przyjaciółmi zrobił zdjęcie skalistego klifu. Klifu, który wydawał się być idealnym punktem widokowym dla kogoś, kto lubi podziwiać tamtejszy krajobraz.

Gavin Best

Na tym jednak nie koniec. Kiedy wrócił do domu, przyjrzał się zrobionemu przez siebie zdjęciu i uświadomił sobie, że uchwycił na nim skaczącą na szczycie klifu osobę. Cóż za zbieg okoliczności!

Gavin Best

Bardzo możliwe, że w tym samym czasie pozowała do zdjęcia komuś innemu. Biorąc pod uwagę, że wielu fotografów poświęca godziny, aby uzyskać tego typu efekt, 40-latek miał niesamowite szczęście!

Kiedy za pierwszym razem spojrzałem na to zdjęcie nic nie zauważyłem. Kilka dni później przeglądałem fotografie na moim laptopie i zauważyłem, że jest tam coś, co muszę zobaczyć na przybliżeniu. Całkowity zbieg okoliczności spowodował, że zrobiłem przezabawne zdjęcie. To byłoby kompletne szaleństwo, gdyby udałoby się Wam znaleźć osobę, którą przypadkowo sfotografowałem! – wspomina Gavin Best.

Mężczyzna zrobionym przez siebie zdjęcie pochwalił się na Twitterze. Nie trzeba było długo czekać, aby polubiło je tysiące internautów. W końcu takiego wyczucia czasu może pozazdrościć mu niejeden fotograf!