×

Vega pokazał fragment „Polityki”. Twierdzi, że Macierewicz miał romans z podwładnym?

Opublikowany niedawno fragment „Polityki”, czyli filmu Patryka Vegi, wzbudził ogromne zainteresowanie w sieci. Aktorzy grający w dość intymnej scenie są bardzo podobni do dwóch znanych polityków PiS-u. Internauci nie mogą powstrzymać się przed porównaniami do Antoniego Macierewicza i Bartłomieja M.

Fragment „Polityki” Patryka Vegi

Do premiery kontrowersyjnego filmu Vegi zostały jeszcze przynajmniej 2 miesiące, ale już budzi ogromne zainteresowanie. Nie tylko w sieci, ale także wśród polskich posłów. Patryk Vega opowiedział o „Polityce” w ostatnim wywiadzie i podkreślał, że chce pokazać widzom prawdę o polskiej scenie politycznej.

Fragment „Polityki” Patryka Vegi wywołał burzę

Reżyser zapowiadał, że w jego filmie pojawiają się dwa wątki homoseksualne. Właśnie jednego z nich, dotyczy opublikowany dzisiaj fragment. Nie mamy wątpliwości, że Vega chce wywołać skandal. Dlaczego? Internauci podejrzewają, że jeden z wątków homoseksualnych ma dotyczyć Antoniego Macierewicza i Bartłomieja M. Trudno im się dziwić, ponieważ występujący we fragmencie Janusz Chabior i Antek Królikowski rzeczywiście bardzo przypominają wspomnianych polityków.

Ta konkretna scena, którą możecie zobaczyć poniżej, dotyczy relacji filmowego Ministra Obrony Narodowej i jego podwładnego. Vega podkreśla, że wszystko jest oparte na faktach:

Przez 18 miesięcy prowadziłem dokumentację, rozmawiałem z wieloma politykami. Oni opowiedzieli mi o kulisach tej relacji. Dlatego pokażę w filmie fascynację między ministrem a jego podwładnym. (…) w moim filmie nie przez przypadek postać ministra ma fetysz na punkcie męskich łydek i kostek. Po prostu je uwielbia!

Na profilu Patryka Vegi pojawił się również inny fragment „Polityki”

Możemy spodziewać się, że w filmie zobaczymy o wiele więcej, niż Vega pokazał do tej pory. Zapowiada, że u niego, tak jak w każdym hollywoodzkim filmie, kiedyś musi nastąpić scena pocałunku. Podrkeślił też, że to nie będzie najmocniejszy fragment „Polityki”.

To zdecydowanie najbardziej interesujące, ale nie jedyne fragmenty „Polityki”, które mogliśmy zobaczyć do tej pory. Już wcześniej, Vega opublikował scenę z posłanką krzyczącą z sejmowej mównicy. Wcielająca się w jej rolę Iwona Bielska, do złudzenia przypomina czołową reprezentantkę PiS, czyli Krystynę Pawłowicz. Z resztą Vega pozdrowił posłankę w filmiku pokazującym ten fragment „Polityki”.

Andrzej Grabowski jako Jarosław Kaczyński w

Twitter

Dalej nie znamy pełnej obsady

Poza opisanymi powyżej fragmentami, Patryk Vega nie ujawnia zbyt wielu szczegółów. Tydzień temu pokazał jeszcze fragment z Marcinem Bosakiem łudząco podobnym do premiera Mateusza Morawieckiego. Poza tym, na razie pojawiły się jedynie zdjęcia Andrzeja Grabowskiego ucharakteryzowanego jak Jarosław Kaczyński oraz Zbigniewa Zamachowskiego jako Tadeusza Rydzyka.

zbigniew zamachowski jako tadeusz rydzyk

Facebook

Widzicie podobieństwo między aktorami i politykami?

Może Cię zainteresować

zamknij