×

Ma zaledwie 9 lat, a swoją szybkością i techniką zachwyciła samego Mike Tysona. Co za talent!

9-letnia Evnika Saadvakas nie bez powodu nazywana jest „Królową pięści” czy „Błyskawicą”. Szybkości i techniki może jej pozazdrościć niejeden profesjonalny zawodnik. Choć ciężko to sobie wyobrazić, Evnika jest w stanie wykonać 221 uderzeń w ciągu zaledwie… 30 sekund! Nie każdy również potrafi łamać drzewo przy użyciu pięści – jej się to udało.

Pochodząca z Kazachstanu dziewczynka już jakiś czas temu znalazła się na ustach wszystkich, którzy pasjonują się sztukami walki, a przede wszystkim boksem. Umiejętności 9-latki docenił sam Mike Tyson.

Talent dziewczynki bardzo szybko zauważył jej ojciec, który stał się trenerem córki. Warto zaznaczyć, że Evnika Saadvakas rozpoczęła swoją przygodę z boksem już w wieku czterech lat.

Posiada również charyzmę, co się czuje, gdy się na nią patrzy. To dlatego ludzie z całego świata się nią zachwycają i przylatują, żeby poznać ją osobiście i wspólnie poćwiczyć… Evnika nie zdaje sobie sprawy, że jest sławna. Codziennie trenuje, słucha muzyki, ogląda kreskówki. Jak normalne dziecko w jej wieku – powiedział Rustam Saadvakass, ojciec dziewczynki, o czym możemy przeczytać w Sportowefakty.pl.

Ojciec dziewczynki zaszczepił boks również w pozostałych członkach rodziny, jednak Evnika w tym przypadku nie ma sobie równych. Jej popularność stale rośnie, a co się z tym wiąże, już dostaje propozycje występu w telewizji czy reklamowaniu znanych marek.

Jaka przyszłość stoi przed 9-letnią dziewczynką? Czy Evnika dzięki swojemu talentowi i pracowitości zostanie mistrzynią świata w boksie? Jedno jest pewne, z pewnością będzie o niej jeszcze głośniej.

Może Cię zainteresować

zamknij