×

Każdy emeryt może dostać aż 10 tysięcy złotych! Kiedy dokładnie to nastąpi?

Czy emeryci otrzymają 10 tysięcy złotych? Wiele wskazuje na to, że właśnie tak może stać się w najbliższej przyszłości. Jednak nie jest to jeszcze aż tak pewne… Wszyscy, a zwłaszcza emeryci, cierpliwie czekają na realizację wszystkich obietnic, jakie złożył im Jarosław Kaczyński.

Powinna wystarczać na godne życie

Emerytura powinna wystarczyć każdemu starszemu człowiekowi na godne życie. Czy w rzeczywistości tak to wygląda w naszym kraju? No cóż… Większość z nas wie, że nie. Emerytom bardzo często nie starcza nawet na podstawowe potrzeby czy leki. Ile już razy słyszeliśmy smutne historie o starszych osobach, które wiodły swoje życie w biedzie? Na pewno wiele. Z pewnością nie tak powinno to wyglądać. Dlatego PiS postanowiło coś z tym zrobić.

emeryci otrzymają 10 tysięcy złotych

Emeryci otrzymają 10 tysięcy złotych?

Partia rządząca już od dawna obiecuje pomoc w zwiększeniu świadczeń dla starszych osób. Program wyborczy PiS, a także wiele wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, sugerują, że sytuacja emerytów w naszym kraju ma się niedługo znacząco poprawić. Już wkrótce powinni otrzymać oni tzw. trzynastki i czternastki.

Według obliczeń ekspertów koszt wypłacenia tych dodatków będzie wynosił około 70 do 100 miliardów złotych. Według ich słów każdy emeryt na przestrzeni czterech lat otrzyma więc około 10 tysięcy złotych. Jednak ze względu na to, że nasze społeczeństwo się starzeje, a wzrost liczby osób, którym świadczenie się należy, jest znaczący, system emerytalny jest olbrzymim obciążeniem dla państwa. Właśnie dlatego coraz więcej ekonomistów zaczyna wątpić w to, czy PiS faktycznie zrealizuje to, co obiecał.

emeryci otrzymają 10 tysięcy złotych od pisu

Emeryci otrzymają 10 tysięcy złotych? Prognozy nie są dobre

Jak się okazuje, przerażające są też wskazania na przyszłość. Obecni 30-latkowie najprawdopodobniej dostaną dwa lub trzy razy niższą emeryturę niż obecni emeryci. Innym problemem w wypłaceniu wspomnianych 10 tysięcy złotych jest kryzys gospodarczy, który zbliża się wielkimi krokami według licznych prognoz. Co to oznacza dokładnie? Otóż do kasy naszego państwa będzie wpływało mniej podatków, a w efekcie tego nasz rząd będzie zmuszony szukać oszczędności.

Bardzo jesteśmy ciekawi, czy partia rządząca uderzy w swój elektorat, czy też znajdzie inny sposób na rozwiązanie ewentualnych problemów.

Fotografie: imgur.com, imgur.com

Polecane