×

8 dzieci, które wychowywały się wśród zwierząt. Ich życie wyglądało zupełnie inaczej niż Twoje

Projekt niemieckiej fotograf, Juli Fullerton-Batten, jest na swój sposób wyjątkowy. Przedstawia dzieci, które zostały wychowane w totalnej dziczy, z dala od ludzi i cywilizacji. Jej zdjęcia mają na celu przybliżenie udokumentowanych przypadków „dzikich dzieci”.

#1 Medina

Dziewczynka dorastała w otoczeniu psów. Zwierzęta były dla niej wszystkim, co miała. Całe szczęście, że została odnaleziona i dzisiaj ma szanse na życie w godnych warunkach.

#2 Amala i Kamala

8- i 12-latka żyły wśród watahy wilków. Amala zmarła rok po schwytaniu. Natomiast Kamala nauczyła się chodzić w pozycji wyprostowanej. Zmarła w 1929 roku, mając 17 lat.

#3 Shamdeo

Miał cztery lata, kiedy został znaleziony wśród watahy wilków w indyjskim lesie w 1972 roku. Po zabraniu do cywilizacji w niewielkim stopniu opanował język migowy. Zmarł po kilku latach.

#4 Pravy

7-latka w 2008 roku w Rosji znalazła opieka społeczna. Był zamkniętym w pokoju, wypełnionym ptakami. Nie potrafił mówić. Chłopiec trafił pod opiekę psychologów, którzy zajęli się jego rehabilitacją.

#5 Genie

Urodziła się w 1954 roku. Ojciec za zaburzeniami psychicznymi więził ją przez 13 lat w pokoju bez kontaktu z otoczeniem. O istnieniu dziewczynki władze Los Angeles dowiedziały się 4 listopada 1970. „Genie” to pseudonim nadany przez opiekujących się nią lekarzy i terapeutów.

#6 Oxana Malaya

Znaleziono ją na Ukrainie w 1991 roku, kiedy miała 8 lat. Rodzice byli alkoholikami. Dziewczynka żyła na podwórku razem z psami. Zabrano ją do ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Obecnie pracuje na farmie krów, ale nie odzyskała pełnej sprawności intelektualnej.

#7 „Chłopiec małpa”

Swoje wczesne dzieciństwo spędził w towarzystwie małp. Znaleziono go w 1991 roku. Szybko okazało się, że ma piękny głos. Obecnie śpiewa i koncertuje z chórem Pearl of Africa.

#8 Victor z Aveyron

Odnaleziony we Francji, niedaleko miasteczka Saint-Sernin-sur-Rance, 8 stycznia 1800 roku. Wcześniej chłopca dwukrotnie schwytano, ale za każdym razem skutecznie uciekał. Na ciele 12-latka naliczono około 40 blizn. Nie umiał mówić. Victor nigdy nie nauczył się w pełni porozumiewać. Znał jedynie kilka słów. Po pięciu latach jego rozwój uległ zatrzymaniu. Zmarł w 1828 roku.

zamknij