×

Domowa odżywka do włosów – jak ją zrobić?

Piękne błyszczące włosy to marzenie każdej kobiety. Wiele z nas wydaje mnóstwo pieniędzy na utrzymanie ich w dobrej kondycji. Jednak w rzeczywistości wystarczą produkty, które obecne są w każdej kuchni, by zrobić domową odżywkę do włosów.

Domowa odżywka do włosów z oleju kokosowego

Olej kokosowy ma wiele cennych właściwości, m.in. pomaga w odbudowie suchych i łamliwych włosów. Aby wykonać z niego odżywkę należy 2 łyżki oleju kokosowego rozgrzać w wodnej łaźni. Ciepły olej rozprowadzamy po włosach. Należy pamiętać, by nie był ona gorący, ponieważ wysoka temperatura może im tylko zaszkodzić. Kiedy już wysmarujemy włosy i wymasujemy głowę owijamy ją plastikowym woreczkiem oraz ręcznikiem na około 25 minut. Odżywkę zmywamy przy pomocy ciepłej wody. Możemy stosować ją 2 razy w tygodniu.

Odżywka z jajka

Jajka nie tylko pozytywnie wpływają na zdrowie, ale także na kondycję włosów. Odżywkę z nich można wykonać w prosty i szybki sposób. Wystarczy ubić całe jajko z 2 łyżkami oliwy na jednolitą masę. Tak powstałą papkę nakładamy na włosy i wmasowujemy w skórę głowy. Podobnie jak w przypadku odżywki z oleju kokosowego nakładamy na głowę foliowy woreczek i ręcznik. Odżywkę trzymamy na głowie około 20 minut, a następnie spłukujemy. Kurację wykonujemy raz na dwa tygodnie.

Domowej roboty odżywka jogurtowa

Jogurt naturalny pomoże w regeneracji zniszczonych włosów. Aby zrobić z niego odżywkę najpierw roztrzepujemy jajko, a następnie dodajemy kilka (około 5) łyżek jogurtu naturalnego, tak by uzyskać jednolitą masę. Otrzymaną odżywkę wcieramy we włosy i skórę głowy, a następnie zakładamy foliowy czepek i pozostawiamy go na około 25 minut. Po tym czasie najlepiej umyć włosy i spłukać z nich odżywkę.

domowa odżywka do włosów

Kuracja miodowa

Miód sprawi, że włosy odzyskają blask i staną się gładsze. Wystarczy, że wymieszamy około 100 gram miodu z 3 łyżkami oliwy z oliwek i wetrzemy mieszaninę we włosy i skórę głowy. Następnie nakładamy foliowy czepek i czekamy około pół godziny. Po tym czasie myjemy głowę szmponem i spłukujemy ciepłą wodą.

Odżywka z bananów

Domowej roboty odżywka z bananów jest nawilżająca i pomaga w odbudowie zniszczonych włosów. To świetna kuracja dla kobiet, które farbują, suszą lub prostują włosy. Przygotowujemy ją mieszając jajko, jednego banana, dwie łyżki miodu, dwie łyżki mleka i cztery łyżeczki oliwy z oliwek. Odżywkę nakładamy na włosy i pozostawiamy na nich około pół godziny. Nie trzeba przykrywać głowy folią ani ręcznikiem. Po upływie 30 minut spłukujemy odżywkę ciepłą wodą.

Cytrynowa odżywka bez spłukiwania

Odżywkę przygotowujemy z soku z jednej cytryny i 2 – 3 litrów wody. Płuczemy ją włosy po myciu, wcierając przy tym odżywkę w skórę głowy. To świetny sposób na rozjaśnienie włosów. Dla jeszcze lepszego efektu przed wyjściem na słońce można spłukać włosy samym sokiem z cytryny – taki zabieg najlepiej sprawdza się u naturalnych blondynek. Cytryna nie jest natomiast polecana posiadaczkom suchych włosów. Nie nadaje się również do włosów farbowanych, ponieważ osłabia trwałość farby.

Polecane

Może Cię zainteresować