×

Co zabrać nad morze – tworzymy listę potrzebnych rzeczy

Wyjazd nad morze często wiąże się z wieloma przygotowaniami. Jest ich znacznie więcej jeżeli nie wybieramy się tam sami. Nasze przygotowania powinniśmy zacząć od sporządzenia listy. Zastanówmy się co zabrać nad morze, a następnie zapiszmy to na kartce. W ten sposób zyskujemy pewność, że nic nam nie umknie, a nasz wyjazd będzie w pełni udany.

Co zabrać nad morze, czyli przygotowania do krótkiego wyjazdu

Większość z nas wybiera się na urlop na tydzień, maksymalnie na dziesięć dni. Nie jest to długi czas, jednak przy odrobinie starań całkowicie wystarczający, żeby dobrze wypocząć. Pamiętajmy, że nasz wypoczynek będzie udany o ile odpowiednio się do niego przygotujemy. Jeżeli zapomnimy zabrać ważnych dla nas rzeczy, prawdopodobnie będziemy mieli problemy. Nie dopuśćmy do tego, żeby coś zakłóciło nasz wypoczynek. Nad morze zazwyczaj wybieramy się latem. Liczymy również na wysokie temperatury, które pozwolą nam w pełni korzystać z uroków plaży. Kiedy zastanawiamy się co zabrać nad morze, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl jest strój kąpielowy. Istotnie, strój do kąpieli powinien znaleźć się na szczycie naszej listy. Zadbajmy, żeby był to strój solidny i dobrze skrojony. Powinien być dostosowany do naszej sylwetki, dzięki czemu będziemy czuć się swobodnie, a do tego dobrze wyglądać. Wakacje nad morzem kojarzą się nam z plażą i wysokimi temperaturami, jednak jeżeli wybieramy się nad polskie morze, mimo wszystko powinniśmy być świadomi, że pogoda może okazać się nieprzewidywalna. Warto zabrać ze sobą taką odzież, która pozwoli nam ubrać się na tak zwaną cebulę. Oprócz typowo letnich rzeczy zapakujmy do torby ciepły sweter, nieprzemakalną kurtkę i jedną parę cieplejszych butów. Jeżeli jedziemy tylko na dziesięć dni nie musimy zabierać ze sobą całej szafy.

co zabrać nad morze

Oprócz odzieży powinniśmy pamiętać również o odpowiednich kosmetykach. Większość z nas będzie się prawdopodobnie opalać, dlatego warto jest zadbać o kremy z odpowiednio wysokim filtrem. Uchronią one naszą skórę przed poparzeniami słonecznymi, które często zdarzają się zwłaszcza w początkach naszego pobytu na plaży. Pamiętamy, że przed słońcem powinniśmy chronić nie tylko naszą skórę. Warto mieć ze sobą odpowiednie nakrycie głowy, a także wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne. Jeżeli mimo wszystko ulegniemy poparzeniom słonecznym powinniśmy mieć ze sobą odpowiednie preparaty, które pomogą nam złagodzić dolegliwości. Warto jest zabrać na wakacje dobrze wyposażoną apteczkę. Apteczka może być przydatna nie tylko w kontekście oparzeń słonecznych. Część z nas podczas pobytu na wakacjach często pozwala sobie na wypicie większej ilości alkoholu. Dobrze jest zabrać również preparaty, które złagodzą dolegliwości spowodowane kacem.

Co zabrać nad morze, kiedy jedziemy z dzieckiem

Kiedy jedziemy z dzieckiem nasza lista rzeczy, które powinniśmy zabrać na wakacje bardzo się wydłuża. Dla naszego dziecka podobnie jak i dla nas niezbędna będzie odpowiednia odzież i strój do kąpieli. Jeżeli wybieramy krem przeciwsłoneczny, warto jest postawić na produkty specjalnie przeznaczone dla dzieci, posiadające najwyższy filtr UV. W naszym interesie jest również zadbać, żeby nasza pociecha się nie nudziła. Kiedy zastanawiamy się co zabrać nad morze dla naszego dziecka, koniecznie pamiętajmy o zabawkach do zabawy na plaży i do pływania. Kiedy dziecko jest małe koniecznie zabierzmy przybory do zabawy w piasku. Nie obejdziemy się także bez piłki plażowej, pontonu lub choćby kolorowego koła ratunkowego. Dla dzieci, które uczą się pływać warto jest zakupić specjalne dmuchane motylki na ramiona.

Może Cię zainteresować

zamknij