×

Chcieli wywieźć proboszcza na taczce. Nie obyło się bez interwencji policji

Skandal w Jaworznie: wściekli parafianie chcieli wywieźć proboszcza na taczce. Szokujące sceny rozegrały się w niedzielę 3 lipca po jednej z mszy. Czym duchowny zasłużył sobie na taki bunt?

Chcieli wywieźć proboszcza na taczce

To mogło wyglądać, jak sceny z filmu, ale wydarzyło się naprawdę. W niedzielę 3 lipca, pod kościołem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Jaworznie, zebrali się wierni, którzy chcieli pozbyć się ks. Tadeusza z parafii. Byli bardzo zdeterminowani. Jeden z mężczyzn przyjechał z taczką i groził, że nie zawaha się jej użyć.

Relację na żywo sprzed kościoła prowadził lokalny serwis klobucka.pl. Atmosfera była tak napięta, że musiała interweniować policja. Można przypuszczać, że bez obecności funkcjonariuszy, mogłoby dojść nawet do rękoczynów. Wierni byli mocno wzburzeni. Krzyczeli i odgrażali się, że wywiozą kapłana z parafii.

Ty masz ch*** powołanie?

– zapytał jeden z mężczyzn bez ogródek.

Duchowny poczuł się zagrożony i to on zawiadomił policję.

O co poszło?

Ksiądz podpadł niektórym wiernym po niedawnym pogrzebie 25-latka. Ponoć nawet nad trumną młodego mężczyzny nie potrafił się powstrzymać od słów krytyki. Czarę goryczy przelał fakt, że w tej samej rodzinie wkrótce doszło do kolejnej tragedii, a rodzina musiała zorganizować pochówek dla drugiego syna. Tym razem, właśnie ze względu na zachowanie duchownego, zdecydowano się na pogrzeb świecki.

Parafianie twierdzą, że lista grzechów kapłana jest znacznie dłuższa. Skarżą się, że duchowny robił problemy podczas np. wydawania zaświadczeń dla przyszłego chrzestnego, a także w czasie przygotowań do bierzmowania.

Sądząc po nagraniu, które udostępniono w sieci, ks. Tadeusz próbował się tłumaczyć, ale tłum nie chciał go już słuchać. Słowa duchownego zagłuszane były przez wzburzonych parafian.

Sprawa jest rozwojowa, a – jak podaje portal klobucka.pl – na plebanii odbyła się już rozmowa duchownego z delegacją wysłaną przez parafian. Są i tacy, którzy nie mają zastrzeżeń do posługi księdza i nie chcą, żeby odchodził z parafii.

Fotografie: Facebook.com (miniatura wpisu),
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij