×

Była gwiazdą serialu „W11”. Dzisiaj Asia ma 47 lat, a jej zdjęcia robią wrażenie

Była gwiazdą pierwszego paradokumentu „W11- Wydział śledczy”. Potem wycofała się z show biznesu. Co słychać u Joanny Czechowskiej?

Prawdziwi funkcjonariusze

Przez minione 15 lat Polacy pokochali produkcje paradokumentalne. Ramówki TVN-u i Polsatu wypełnione są  niskobudżetowymi serialami typu: Szkoła, Ukryta prawda, 19+, Szpital, Gliniarze, w których występują osoby bez aktorskiego wykształcenia, wyłonione w drodze castingu.

Mało kto pamięta, że pierwszym paradokumentem w Polsce, który położył podwaliny pod popularność tego gatunku, był serial W11-Wydział śledczy. Jego bohaterami było kilka par funkcjonariuszy policji, jednak niewątpliwymi gwiazdami serialu, emitowanego na antenie TVN od września 2004 do czerwca 2014 roku byli Joanna Czechowska i Sebastian Wątroba.

Największym atutem serialu, który docenili widzowie, było to, że w role policjantów wcielili się prawdziwi funkcjonariusze. Sebastian Wątroba, absolwent studiów magisterskich o specjalności resocjalizacja na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, zanim trafił do serialu, przez wiele lat pracował w policji. Po W11 wstępował jeszcze w serialach Sprawiedliwi, Wydział kryminalny oraz Ślad. 

Jego serialowa partnerka, nadkomisarz Joanna Czechowska od 1991 roku pracowała w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Do W11 trafiła z castingu. Jak wspominała potem w wywiadzie dla serwisu DetektywNaTropie:

Zapisałam się, zostałam wybrana, zaproszono mnie na spotkanie w TVN. Wzięłam roczny, bezpłatny urlop. […] Nie ukrywam, że moją motywacją była przede wszystkim motywacja finansowa.

Była gwiazdą pierwszego paradokumentu

W tamtym czasie była singielką, a w domu czekał na nią kot. W czasie swojej przygody w serialem zakochała się i w 2010 roku urodziła córkę Patrycję.

Odcinek 1331 był ostatnim, w którym się pojawiła. Dziś Czechowska ma 47 lat i nie tęskni za show biznesem. Spełnia się zawodowo poza nim. Prowadzi szkolenia dla rodziców, nauczycieli i uczniów, których tematem jest przeciwdziałanie dopalaczom i cyberprzemocy. Jest też nauczycielką akademicką Wyższej Szkoły Zarządzania i Ochrony Pracy w Katowicach.

Czechowska prowadzi konto na Instagramie, którym niespecjalnie się interesuje, a  które obserwuje ponad 3 tysiące osób. W większości są to jej fani z czasów, gdy z Sebastianem tworzyła ulubioną przez widzów parę policjantów wydziału śledczego. Niemal pod każdym zamieszczonym przez nią zdjęciem pojawiają się komentarze od stęsknionych fanów, którzy nie ukrywają, że chętnie znowu zobaczyliby ją na ekranach swoich telewizorów.

Niestety, bez wzajemności. Joanna na razie nie bierze pod uwagę powrotu do show biznesu. Ale gdyby zmieniła zdanie, to mogłaby wrócić w każdej chwili. Jak wynika z zamieszczonych przez nią zdjęć, chętnie ćwiczy i nadal jest tak wysportowana jak w czasach, gdy występowała w paradokumencie. No i wciąż uwielbia koty…

Tęsknicie za panią nadkomisarz?

 

Źródła: kobieta.wp.pl, viva.pl
Fotografie: www.youtube.com

Polecane