×

Awaria wodociągów w Warszawie. Wody nie ma w kranie, bo leje się ulicami

Awaria wodociągów w Warszawie objęła część Włoch i Ursusa oraz Piastowa i Pruszkowa. Sa też utrudnienia w ruchu, a także zmiany tras autobusów.

Awaria wodociągowa w Warszawie

U zbiegu Alej Jerozolimskich i ulicy Popularnej doszło w czwartek rano do poważnej awarii. Jak ujawnił w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie Marek Smółka, awaria wystąpiła na odcinku magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego, a także do części Włoch, Ursusa i Piastowa.

W wyniku awarii mieszkańcy tych osiedli zostali bez wody. Jak poinformował rzecznik MPWiK, taka sytuacja może utrzymać się nawet do piątku:

Pracujemy pełnymi siłami. Na miejsce, gdzie mieszkańcy mają wstrzymane dostawy wody, zostały wysłane beczkowozy. Częściowo udało nam się ominąć tę awarię dostawami i część mieszkańców będzie miała wodę lub będzie to woda o niższym ciśnieniu.

Zalane ulice

Woda rozlała się na ulice. Jak poinformował reporter tvnwarszawa.pl woda wylewała się spomiędzy chodnika i jezdni. W niektórych miejscach sięgała kolan:

Płynie nie tylko Alejami, ale również Popularną. Zalane są parkingi pobliskich biurowców. Na miejsce przyjechali pracownicy wodociągów, którzy próbują zakręcić dopływ wody.

Wodę udało się zakręcić przed godziną 8 rano. Na miejsce sprowadzono koparkę, która usuwa nagromadzony przez wodę piasek. Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl:

Powoli opada. Ponadto przyjechała koparka i usuwa nagromadzony w wyniku awarii piasek. Na miejscu pracują również strażacy. Będą odpompowywać wodę, która wpłynęła do podziemnego parkingu znajdującego się obok biurowca.

Utrudnienia w ruchu

Awaria spowodowała utrudnienia w ruchu. Kilka linii autobusowych musiało zmienić trasy. Jak Informuje Zarząd Transportu Miejskiego:

Linie 187, 517, 717 jadące w kierunku Ursus-Niedźwiadek / Ogińskiego kursują z pominięciem przystanku Popularna 02. Linie 127, 178, 191 jadące w kierunku Nowe Włochy/PKP Ursus/Regulska kursują ulicami: Al. Jerozolimskie – Łopuszańska (zawrotka) – Al. Jerozolimskie – Popularna do swojej trasy bez ominięcia przystanku. Linie 228 oraz 328 kursują bez pominięcia przystanków.

Informacje na temat postępów w usuwaniu skutków awarii są na bieżąco aktualizowane na stronie MPWiK.

 

Źródła: wiadomosci.onet.pl, tvn24.pl
Fotografie: Twitter