×

Ksiądz bierze łyk z kielicha i na jego twarzy maluje się zmieszanie. Po chwili przerywa mszę

Do niecodziennego zdarzenia doszło w katerze w La Valletcie. Arcybiskup odprawiający mszę przerwał odprawianą eucharystię. Celebrans zorientował się, że coś jest tak z winem. Okazało się, że w kielichu zamiast symbolicznego trunku znajdował się inny alkohol.

Przerwane święto

Nagranie z mszy udostępniły w środę włoskie media. W katedrze w św. Jana eucharystię odprawiał abp Malty Charles Scicluna. Celebracja odbywała się w ramach otwarcia procesu kanonizacyjnego maltańskiego kandydata na ołtarze. Ostatecznie msza została przerwana.

Drobna różnica

Na wideo widzimy, że arcybiskup zgodnie z obrzędem podnosi kielich i moczy w nim usta. Można zauważyć, że na jego twarzy maluje się zdziwienie. Po tym mówi coś do drugiego księdza i oddaje kielich w jego ręce. Kiedy koncelebrans potwierdza, że zawartość naczynia z pewnością nie jest przepisowym winem, msza została przerwana.

Skołowany całym zdarzeniem abp Scicluna zlecił podwładnym, by sprawdzili co się stało. Okazało się, że przed eucharystią pomylono butelki i zamiast wina w kielichu znalazło się whisky. Do pomyłki przyznał się zakrystian.

Widać, że arcybiskup nie spodziewał się tak mocnego alkoholu.

Polecane