×

Cudze chwalicie, swego nie znacie. To niesamowite miejsce znajduje się w Polsce!

Podróżnik i fotograf, Andrzej Budnik, zasłynął ostatnio z pięknego ujęcia, które dosłownie zapiera dech w piersiach. Jest ono tym bardziej niewiarygodne, gdy zdamy sobie sprawę, że zdjęcie zostało wykonane w Polsce. Dacie wiarę?!

Reklama

Na fotografii widzimy m.in. Jezioro Płaskie znajdujące się w województwie podlaskim, w Puszczy Augustowskiej. Czemu zawdzięczamy tę piękną kolorystykę zbiornika wodnego?

To, co na nim widzimy przypomina płaskie wyspy koralowe, które możemy zaobserwować na Pacyfiku. Nieco wyżej znajduje się natomiast jezioro Krejwelanek o dość nietypowym kształcie.

Też tak macie, że czasem nie mieści Wam się w głowie patrząc na cuda, które Matka Natura napowyrabiała? Kojarzycie zdjęcia bajkowo pięknych atoli na Pacyfiku? Wczoraj udało mi się znaleźć taki „atol” wśród suwalskich lasów. Mowa dokładniej o Jeziorze Płaskim w powiecie augustowskim. Tuż koło mojego „suwalskiego atolu” jest jeszcze, wijące się jak wąż, jezioro Krejwelanek – szaleństwo, co ta Natura tutaj stworzyła! – pisze pod zdjęciem autor fotografii.