×

W 1977 roku opiekowała się dziewczynką. Po 38 latach zauważyła na Facebooku to zdjęcie i zamarła

Przez kilkadziesiąt lat Amanda Scarpinati przechowywała czarno-białe zdjęcia pielęgniarki trzymającej ją, gdy miała 3 miesiące. Zdjęcia zostały zrobione w 1977 roku w Albany Medical Center w Nowym Jorku. Dziewczynka znalazła się w szpitalu, ponieważ spadła z kanapy na nawilżacz z gorącą parą. Odniosła poważne oparzenia trzeciego stopnia.

Facebook/AmandaScarpinati

W następnych latach przeszła kilka operacji. W okresie dojrzewania była wyśmiewana przez kolegów z klasy.

Dorastając byłam zastraszana i czułam się dręczona… Patrząc na te zdjęcia, chciałabym porozmawiać z tą pielęgniarką. Nawet nie wiem, jakim ona jest człowiekiem. Na zdjęciach wydaje się być bardzo opiekuńcza w stosunku do mnie – powiedziała Scarpinati.

Scarpinati miała nadzieję, że pewnego dnia znajdzie tę kobietę

Facebook/AmandaScarpinati

Po 20 latach poszukiwań, dziewczyna zwróciła się o pomoc w mediach społecznościowych. Podzieliła się cennymi dla niej zdjęciami na Facebooku, dodając:

Chciałbym przynajmniej poznać jej imię i ewentualnie dostać szansę, aby móc z nią porozmawiać.

Ta wiadomość rozprzestrzeniła się w sieci bardzo szybko, a to, co stało się później, jest niezwykłe

Angela Leary, który współpracowała z pielęgniarką w tym szpitalu, zidentyfikowała ją. Kobieta ze zdjęcia to Susan Berger. Miała wtedy 21 lat i była tuż po studiach. Jak się okazuje, nawet obecny wiceprezes nowojorskiej Cazenovia College zapamiętał przypadek poparzonej Scarpinati.

Berger tak opowiadała o małej dziewczynce, którą kiedyś się opiekowała:

Była bardzo spokojna. Zwykle, gdy dzieci znajdują się na chirurgii, śpią i płaczą, a ona była tak spokojna i ufna. To było niesamowite.

Facebook/AmandaScarpinati

Wkrótce potem doszło do bardzo emocjonalnego spotkania. Spotkania po 38 latach

Youtube

Nie wiem, ile pielęgniarek miało tyle szczęścia, aby przeżyć coś takiego, że ktoś pamięta ją przez całe swoje życie… Czuję się zaszczycona być tą, która reprezentuje wszystkie pielęgniarki, które opiekowały się tą dziewczynką przez lata – powiedziała Berger.

Youtube

Ta niesamowita historia jest dowodem na to, że praca pielęgniarek jest niezastąpiona. To one zajmują się ludźmi w najgorszych momentach ich życia i podnoszą ich na duchu, kiedy jest taka potrzeba. Dziękujemy!

Może Cię zainteresować

zamknij