×

8-latek siedzi na poboczu i nie odstępuje potrąconego przyjaciela. W końcu zatrzymuje się samochód

Wiele ludzkich tragedii kształtuje człowieka, a zwłaszcza najmłodsze pokolenia. Często dzieci nie rozumieją, dlaczego nie mają już rodziców, lub dlaczego muszą uciekać ze swojego rodzinnego kraju. Mimo ciężkich warunków dzieci pozostają dziećmi, ale te wydarzenia sprawiają, że gdy mają po kilka lat, doznali i przeżyli więcej niż niejeden dorosły. Huseyin el-Hasan to 8-letni chłopczyk, który należy do takiego grona, jednak pomimo wszystkich przykrych doświadczeń, jego życzliwość i wrażliwość wciąż rośnie

Jego dobre serce sprawiło, że pomógł potrąconemu psu

Suriyeli çocuk yaralı köpeğin başından ayrılmadı http://aane.ws/sFj

Opublikowany przez Anadolu Ajansı na 20 lutego 2017

Huseyin pochodzi z Syrii, jednak jego rodzina musiała uciekać z domu z powodu wojny. Udało im się przedostać do Turcji w mieście Kilis, gdzie mieszkają jako uchodźcy. Chłopczyk widział już wiele przemocy jednak, to nie zmieniło jego dobrego serca i miłości do innych. Któregoś dnia, przy ruchliwej ulicy zobaczył leżącego psa. Biedne zwierzę zostało potrącone przez samochód i znajdowało się na środku drogi, w bólu czekając na pomoc.

Huseyin szybko pobiegł do domu, wziął koc i wrócił do psa

Opublikowany przez TRT Haber na 20 lutego 2017

Mimo tego, że w jego domu były problemy z ogrzewaniem, wciąż chciał pomóc konającemu zwierzęciu. Gdy wrócił do psa, owinął go kocem, aby utrzymać odpowiednią temperaturę. Następnie uklęknął przy przestraszonym, drżącym czworonogu i czekał na pomoc. Kiedy przyjechali dorośli, natychmiast zabrali psa do weterynarza. Niestety obrażenia były zbyt obszerne i zwierzę nie przeżyło.

Opublikowany przez TRT Haber na 20 lutego 2017

W tej przykrej historii pocieszające jest to, że w ostatnich chwilach życia psa, był przy nim ktoś, kto próbował go chronić i ratować. Huseyin był tam, aby obdarzyć ranne zwierzę miłością i opieką.

Chłopiec był zrozpaczony, gdy dowiedział się, że nie udało się uratować czworonoga

Hayvansever Suriyeli çocuğa ödül
KİLİS (AA) – Kilis Belediyesi, otomobilin çarptığı yaralı sokak köpeğine evinden…

Opublikowany przez Bursa Marmara na 22 lutego 2017

Jednak nikt nie chciał, aby 8-latek się załamał. Nikt nie chciał, aby myślał, że jego wysiłek poszedł na marne, dlatego zastępca burmistrz miasta pojechał do miejsca, w którym przebywał Huseyin i odznaczył go za wysiłek włożony w ratunek psa oraz za dobre serce. Burmistrz przekazał chłopcu, że działanie, którym się wyróżnił jest potrzebne całej ludzkości i inni powinni brać z niego przykład. Dodatkowo wręczył Huseyinowi kilka nowych koców, aby zastąpić ten oddany rannemu psu. Rodzina 8-latka jest z niego dumna i cieszy się, że tak dobrze wychowała chłopca. Wszystkie straszne rzeczy, przez które przeszedł, nie zmieniły jego współczucia i chęci pomocy innym.

Suriyeli çocuk yaralı köpeğin başından ayrılmadı
KİLİS (AA) – Kilis'te Suriyeli bir çocuk, otomobilin çarptığı yaralı…

Opublikowany przez Bursa Marmara na 20 lutego 2017

Wszyscy powinniśmy brać przykład z tego dzielnego 8-latka, który w bezinteresowny sposób stara się nieść pomoc potrzebującym istotom.