×

W sobotę miał brać ślub, a w piątek odbędzie się jego pogrzeb. 19-latek zginął tragicznie

Filip nie przypuszczał, że znajomi i rodzina zamiast radośnie bawić się na jego weselu, będą musieli w smutku pożegnać go na cmentarzu… 19-latek zginął przed ślubem. W najbliższą sobotę, miała odbyć się ta niezwykła ceremonia. Miał stanąć na ślubnym kobiercu z kobietą, którą kochał. Tymczasem bliscy zbiorą się na mszy żałobnej, aby opłakiwać śmierć nastolatka.

19-latek zginął przed ślubem

14 października 2019 roku w godzinach przedpołudniowych, w miejscowości Dolny Młyn w województwie kujawsko-pomorskim (pod Świeciem), doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jego uczestnikiem był 19-letni Filip, który prowadził osobowy samochód marki Volvo. Razem z nim jechała także 19-latka i malutkie dziecko.

Niestety, młody chłopak poniósł śmierć na miejscu. Kobiecie i dziecku nie stało się na szczęście nic poważnego. Rzeczniczka prasowa z komendy policji w Świeciu, Joanna Tarkowska, powiedziała:

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 52-letni bydgoszczanin, kierujący ciężarowym dafem, podczas wymijania się z samochodem osobowym volvo prawym bokiem pojazdu uderzył w drzewo. Części z uszkodzonej skrzyni ładunkowej spadły na osobówkę, a wbijając się przez jej przednią szybę spowodowały śmiertelne obrażenia ciała kierowcy. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku

19-latek zginął przed ślubem. Rodzina pożegna go 18 października

Filip 19 października miał się ożenić… Właśnie taką datę razem z narzeczoną wybrali na swój ślub. Tymczasem dzień wcześniej odbył się pogrzeb młodego chłopaka. Miał przed sobą całe życie. Dopiero co wkraczał w etap dojrzałości i dorosłości.

Dlatego też jego śmierć poruszyła setki osób. Przyjaciele zaplanowali ostatnie pożegnanie, które będzie naprawdę wyjątkowe.

Ostatnia droga

Koleżanka Filipa zamieściła w mediach społecznościowych post. Pragnęła, aby ostatnia droga 19-latka wiązała się z jego pasją i zamiłowaniem, jakim były motocykle. Dziewczyna zaapelowała wówczas do wszystkich, aby pomogli jej pożegnać kolegę tak, jak na to zasłużył:

Proszę wszystkich motocyklistów i wszystkie motocyklistki o przyjazd na pogrzeb Filipa, który odbędzie się 18.10.2019 r (w piątek) o godzinie 14:00 w kościele w Łabiszynie

Proszę Was odprowadźmy go tak, jak na to zasłużył! Zróbmy to tak, żeby nas usłyszał

Spoczywaj w pokoju [*]

Może Cię zainteresować