×

17-latka zabiła własną babcię. Grozi jej dożywocie

17-latka zabiła własną babcię, dusząc ją, a następnie zadając cios nożem w brzuch. Przyznała się do winy i zrelacjonowała przebieg zdarzenia.

Tragedia w Piotrkowie Trybunalskim

Do tragedii doszło 11 marca w Piotrkowie Trybunalskim. 17-letnia Maria M. zaatakowała własną babcię. Najpierw ją dusiła, a potem chwyciła nóż i ugodziła seniorkę w brzuch. 75-letnia babcia dziewczyny, Irena S. zmarła w swoim domu.

Dzień później policja zatrzymała zabójczynię. Jak ujawnia Magdalena Czołnowska-Musioł z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim:

Prokuratura przedstawiła jej zarzut pozbawienia życia swojej babci w taki sposób, że najpierw ją dusiła, a następnie jeden raz ugodziła nożem w okolice brzucha, powodując śmierć.

Jak informuje prokurator, 17-latka przyznała się do zabójstwa babci. Podczas przesłuchania dokładnie zrelacjonowała przebieg zdarzenia. Policja obecnie weryfikuje spójność zeznań nastolatki na podstawie ustaleń śledztwa. Na razie znajduje ona potwierdzenie w materiale dowodowym. Jak ujawnia prokurator Członowska-Musioł:

Kobieta zaznaczała, że sama chciała popełnić samobójstwo.

17-latka zabiła własną babcię

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do redakcji portalu piotrkowski24.pl:

W dniu 12 marca 2021r. w godzinach popołudniowych przedstawiono 17-letniej Marii M. zarzut o to, że w dniu 11 marca 2021 roku w Piotrkowie Trybunalskim pozbawiła życia swoją 75-letnią babcię Irenę S., w ten sposób, że najpierw ją dusiła, a następnie jeden raz ugodziła nożem w okolice brzucha, powodując śmierć Ireny S., tj. o czyn z art. 148§1kk.

Śledczy wystąpili do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Sąd przychylił się do wniosku. Ze względu na stan psychiczny podejrzanej, została przyjęta na Oddział Obserwacji Sądowo-Psychiatryczny Szpitala Zakładu Karnego nr 2 w Łodzi.

17-latce grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

Źródła: tvn24.pl, www.piotrkowski24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Freepik