×

16-latek wykorzystał rówieśniczkę, wszystko nagrał i film wysłał kolegom

16-latek odurzył i wykorzystał swoją rówieśniczkę na piżama party. Do tego wszystkiego sfilmował ją i siebie, gdy zaczął zbliżać się do niej od tyłu. Widać było, że jest rozebrany.

Nie tylko nagrał to na komórkę, ale także wysłał film do znajomych. Sposób, w jaki podpisał nagranie, był przerażający

To uczucie, gdy pierwszy raz, gdy uprawiałeś seks, był gwałtem

Jednak dla sądu rodzinnego z New Jersey nie był to gwałt…

Zamiast tego sędzia zastanawiał się głośno, czy to była na pewno napaść na tle seksualnym, definiując gwałt, jako coś zarezerwowanego na brutalny atak, a przecież czegoś takiego jego zdaniem nie było… Powiedział też, że młody człowiek pochodzi z dobrej rodziny, dobrze się uczy i jest harcerzem.

„Jest zdecydowanie kandydatem nie tylko na studia, ale prawdopodobnie na dobrą uczelnię” – powiedział sędzia James Troiano. Decyzja sędziego i jego wypowiedzi spotkały się z ogromnym poruszeniem i niezrozumieniem. Mało tego, sąd apelacyjny wystosował 14-stronicowe orzeczenie, w którym ostrzegł sędziego i przestrzegł przed stronniczością wobec uprzywilejowanych nastolatków z wpływowych domów.

Czyniąc to, sąd apelacyjny umożliwił przeniesienie sprawy z sądu rodzinnego, gdzie nastolatek będzie zapisany w dokumentach jako osoba dorosła i tak też będzie sądzony. Prawo w New Jersey zezwala na oskarżenie 16-latków o poważne przestępstwa jako dorosłych, a ława przysięgłych rozważy, czy oskarżyć go o napaść na tle seksualnym.

W New Jersey były już przypadki, gdzie sędzia odpowiednio nie oskarżali nastolatków za napaści seksualne

Jeden sędzia nie skazał 16-latka chłopca jako dorosłego po tym, jak został oskarżony o napaść seksualną na 12-letniej dziewczynie w 2017 roku. Kolejny abstrakcyjny przypadek miał miejsce, gdy Marcia Silva odmówiła wniosku o potraktowanie nastolatka jako osoby dorosłej w sprawie o gwałt, ponieważ powiedziała, że „poza utratą dziewictwa ofiara nie doznała dalszych obrażeń fizycznych, psychicznych lub emocjonalnych”.

Sędziowie apelacyjni również upomnieli Silvę, obalając jej decyzję i zwracając uwagę przede wszystkim na wiek ofiary. Żadna 12-latka raczej nie myśli o tym, aby tracić dziewictwo. Dziewczynka będzie musiała żyć z tą traumą.

Sprawy sądów rodzinnych są zazwyczaj zamknięte dla publiczności, ale komentarze sędziów ujawniły się w czerwcu, kiedy decyzje sądu apelacyjnego zostały podane do wiadomości publicznej, dołączając do serii kontrowersyjnych spraw o napaść na tle seksualnym, które wywołały oburzenie na system prawny, o którym mówią obrońcy ofiar.

Wielki sprzeciw odnośnie decyzji sądów pojawił się także w czasie publicznych wystąpień w szkołach, gdzie młodzież nie mogła pogodzić się z tym, że jakakolwiek osoba, która dopuściła się gwałtu, nie będzie odpowiednio ukarana. Niestety prawo w tych przypadkach było bardzo stronnicze i nie chroniło ofiary…

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Polecane