×

10-latek zdołał uciec porywaczce. Chłopiec wymyślił sprytny sposób

Na samą myśl jak tragicznie mogła skończyć się ta historia, aż włos jeży się na głowie. Dojrzała postawa chłopca spowodowała, że 10-latek uciekł porywaczce. Jak się okazało, oprawczyni leczy się psychiatrycznie. Co takiego zrobił ten niesamowity 10-latek? Nagranie z monitoringu sklepowego to przestroga dla innych dzieci oraz ich rodziców.

10-latek zachował zimną krew, wiedział, że sytuacja w której się znalazł jest niebezpieczna.

To był zwyczajny dzień. 11 listopada dziesięcioletni Sammy Green wracał ze szkoły do domu, jednak bystry chłopiec dostrzegł, że jest śledzony przez nieznajomą kobietę. W pewnym momencie podeszła do chłopca i zaproponowała mu, żeby razem weszli do pobliskiego sklepu. Nieznajoma obiecała 10-latkowi, że będzie mógł sobie wybrać co tylko chce, a ona zapłaci za to.

Wydarzenie miało miejsce w Pottstown w Pensylwanii. Z doniesień CBS News kobieta zapewniła chłopca, że zna jego rodziców. Mimo to Sammy, domyślił się, że sytuacja w której się znalazł nie jest bezpieczna. Udał się on z nieznajomą do znanego sobie sklepu. Tam od razu, skierował się w stronę młodej kasjerki Hanny Daniels, której wyszeptał:

Zachowuj się, jakbyś była moją mamą. Ta kobieta mnie śledzi

Chłopiec od tego momentu cały czas trzymał się kurczowo Hanny, wiedział, że może liczyć na jej pomoc.

10-latek uciekł porywaczce

Na filmie z monitoringu sklepowego, widzimy, że porywaczka chciała wejść za chłopcem do sklepu jednak ekspedientka zamknęła przed nią drzwi na klucz i zawiadomiła policję. Niesamowicie dojrzała postawa chłopca spowodowała, że 10-latek uciekł porywaczce.

Kobieta uciekła, jednak funkcjonariusze szybko ją namierzyli. Telewizja CBC News na swoim portalu internetowym przekazała, że porywaczka leczy się psychiatrycznie.

Płaczę za każdym razem, gdy oglądam to nagranie. Wiedział, że dzieje się coś złego. Zrobił to, co powinien, ponieważ nie znał tej osoby

– zdradził wzruszony ojciec chłopca.

To nagranie z pewnością może być przestrogą dla wielu rodziców oraz ich pociech. Powinniśmy odpowiedzialnie podchodzić do niebezpieczeństw, które czyhają na nasze dzieci i od wczesnych lat edukować je, jak mogą radzić sobie w momencie zagrożenia.

Źródła: www.fakt.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij