×

Jak wyglądają implanty piersi po 13 latach? „To jest pleśń. To jest obrzydliwe”

Każdego roku na świecie wykonuje się ok. półtora miliona operacji powiększania piersi. Nie wszystkie kobiety są zadowolone z efektów operacji. Ta TikTokerka próbuje zniechęcić kobiety do zabiegu, pokazując jak wyglądają implanty piersi po 13 latach.

W pogoni za ideałem

Chociaż dużo się mówi o potrzebie akceptacji swojego ciała ze wszystkimi jego niedoskonałościami, coraz więcej osób (nie tylko kobiet, ale i mężczyzn), decyduje się na operacje plastyczne. Panie, również w Polsce, najczęściej pragną zmienić rozmiar swojego biustu na większy. Powodów jest wiele.

Media społecznościowe lansują pewien określony wizerunek. Presja rośnie, a my, czy tego chcemy, czy też nie, najczęściej patrzymy na innych właśnie przez pryzmat wyglądu. Sami też nieustannie jesteśmy poddawani ocenie. Ta świadomość pogłębia kompleksy, z którymi i tak ciężko nam sobie poradzić. A że piersi są atrybutem kobiecości, wiele kobiet nie potrafi zaakceptować tego, że ich biust nie wygląda tak, jak te z Instagrama albo z katalogów z bielizną. Zresztą mały biust często wywołuje złośliwe, chamskie komentarze, a te z pewnością nie pomagają w zaakceptowaniu siebie.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons) powiększenie piersi jest najczęściej wybieranym przez kobiety zabiegiem estetycznym. W 2020 roku w Stanach Zjednoczonych wykonano ponad 193 tysiące operacji powiększenia piersi. Ten zabieg cieszy się także dużą popularnością wśród Polek.

Jak wyglądają implanty piersi po 13 latach?

13 lat temu tiktokerka Bunnie Xo przeszła operację powiększania piersi. Wspólnie z chirurgiem wybrała implanty solankowe. W 2020 roku kobieta zdecydowała się na usunięcie implantów. Zrobiła to, ponieważ podejrzewała, że to implanty powodują u niej chorobę i złe samopoczucie. Lekarze nie potrafili jej pomóc.

Teraz tiktokerka przestrzega inne kobiety:

Nie musimy cierpieć w pogoni za idealnym biustem

– mówi.

Na TikToku pokazała, jak wyglądają implanty, które nosiła w piersiach przez kilkanaście lat. „Pływają” w nich dziwne zanieczyszczenia.

To jest pleśń. Nic dziwnego, że kobiety mają tak wiele komplikacji. To jest obrzydliwe

– twierdzi tiktokerka.

Jej nagranie obejrzały miliony internautów.

@xomgitsbunnie 🫣🫣🫣 #SearchForWonderMom #bunniexo #explant ♬ original sound – Bunnie Xo

Fotografie: TikTok.com (miniatura wpisu),
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij