Wystarczy przeciąć i powiesić na suszarce. Rozwiążesz odwieczny problem

  Ten sposób sprawił, że suszarka o wiele lepiej działa
  Ten sposób sprawił, że suszarka o wiele lepiej działa
  Źródło zdjęć: © Genialne

  11.03.2024 10:36

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Jeśli pragniesz, by twoje pranie wyschło o wiele szybciej niż zazwyczaj, przedstawiamy ci prostą, ale efektywną metodę z użyciem plastikowej butelki. Efekt tej małej zmiany na proces suszenia ubrań może cię zaskoczyć. Potrzebujesz jedynie wykonać parę łatwych kroków, i gotowe.

  Pranie, suszenie oraz składanie ubrań to czynności niezbędne, które zdają się nie mieć końca w każdym gospodarstwie domowym. Wszystkie te zadania można przyspieszyć, choć ważne jest, aby znać odpowiednie metody. W tym artykule chcemy zaprezentować, jak w łatwy i skuteczny sposób możesz wykorzystać plastikową butelkę, wystarczy, że zawiesisz ją na suszarce.

  Jak zmodyfikować suszarkę do ubrań?

  Domowe urządzenie do suszenia ubrań bywa przeładowane, gdyż często umieszcza się na niej zbyt wiele ubrań. To prowadzi do bardzo ograniczonego przepływu powietrza między materiałami, co sprawia, że ubrania schną wolniej. Większość z nas chce wyprać jak najwięcej rzeczy naraz, a później stoi przed problemem jak je efektywnie wysuszyć. Na pomoc przychodzi plastikowa butelka, która może zasadniczo wszystko zmienić.

  Pozostała część artykułu znajduje się pod materiału wideo

  Niewiele osób wie, jak wykorzystać butelkę na suszarce, a przecież to proste. Musisz obciąć oba końce butelki i następnie przeciąć ją wzdłuż, ale tylko z jednej strony. Taki manewr umożliwia łatwe i swobodne umieszczenie butelki na drabinkach suszarki, zwłaszcza na tych zewnętrznych. W końcu wystarczy na plastiku powiesić wyprany ręcznik lub inną tkaninę. Efektem będzie znacznie szerzej rozpostarty materiał, co zapewni lepszy dostęp powietrza i jednocześnie przyspieszy proces suszenia.

  Czy można szybko suszyć ubrania na suszarce?

  Ubrania schnące potrzebują odpowiedniego miejsca, dzięki czemu wilgoć szybko odparuje. Ilość powietrza ma znaczący wpływ na czas schnięcia prania, szczególnie gdy znajduje się na suszarce. Pranie rozwieszone za blisko siebie, może schnąć nawet kilka dni, ponieważ otacza je wilgotne powietrze, które nie ma możliwości odparować w odpowiedni sposób. Wilgotne rzeczy warto najpierw zawiesić na wieszakach, zanim przeniesiemy je na suszarkę.

  Ta metoda znacznie przyśpiesza schnięcie ubrań na suszarce.
  Ta metoda znacznie przyśpiesza schnięcie ubrań na suszarce.© Genialne

  Zaletą metody z butelką jest również to, że ubrania się nie gniotą, co często ma miejsce. Korzystając z suszarki domowej, zadbaj o to, by w mieszkaniu tworzył się przeciąg, który wspomoże cyrkulację powietrza między ubraniami. Zapamiętaj, że odzież wilgotna lub półsucha może nawet nabrać pleśni i wydawać nieprzyjemny zapach. W żadnym wypadku nie zatrzymuj jej zbyt długo po praniu w pralce i nie układaj w szafie, jeśli nie jest całkowicie sucha.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także