Wystarczy wlać od węża. Zawsze stosuję to na wiosnę

  Wystarczy wlać od węża. Zawsze stosuję to na wiosnę

  jak szybko wyczyścić meble ogrodowe fot. genialne.pl
  jak szybko wyczyścić meble ogrodowe fot. genialne.pl
  11.03.2024 09:58

  Mimo że temperatury jeszcze nam nie dogadzają, trudno zaprzeczyć, iż okres pracy w ogrodzie powoli się zaczyna. Nadszedł czas, by odpowiednio przygotować sprzęt na wiosnę. Oto garść wskazówek, jak efektywnie oczyścić wyposażenie ogrodowe.

  Oczyszczanie mebli ogrodowych przed zimowym sezonem lub po nim nie musi pochłaniać mnóstwa czasu. Jeżeli dbałeś o nie regularnie, wystarczy tylko usunąć z nich ostatnie zanieczyszczenia. Przedstawiamy łatwą metodę, która pozwala zrobić to nawet bardziej sprawnie niż do tej pory. Kluczowym jest użycie zwykłego węża ogrodowego i płynu do mycia naczyń, co pozwoli przygotować meble na nowy sezon w kilka chwil.

  Czym czyścić meble ogrodowe?

  Jeśli przez cały sezon troszczyłeś się o stan mebli ogrodowych, to wiosenne przygotowanie nie będzie trudne. Dosyć będzie zmyć kurz i to wszystko. Bez względu na materiał, z jakiego są wykonane, wystarczą woda i płyn do naczyń. Pamiętaj jednak, że meble z drewna czy metalu nie powinny być poddawane intensywnemu działaniu wody, by nie uszkodzić materiału. Drewno, szczególnie niezabezpieczone lakierem lub z zeszłym lakierem, mogłoby się odkształcić, a metal rdzewieć. W innych przypadkach możesz skorzystać z sprytnego rozwiązania, przez co mycie mebli stanie się proste i szybkie. Nasz trik świetnie sprawdzi się też przy czyszczeniu mebli z plastiku, technorattanu oraz innych materiałów sztucznych.

  Czym wyczyścić meble ogrodowe? Fot. Freepik
  Czym wyczyścić meble ogrodowe? Fot. Freepik

  Jak szybko wyczyścić meble ogrodowe po zimie?

  Nadszedł moment, aby ułatwić sobie to zadanie. Potrzebujesz jedynie węża ogrodowego i płynu do mycia naczyń. Zdejmij końcówkę węża i wlej do niego odrobinę detergentu - wystarczy mała ilość. Daj jej chwilę rozprowadzić się po ściankach węża, a potem załóż z powrotem końcówkę najlepiej pasującą do czyszczenia mebli. Jeśli posiadasz końcówkę z miękką szczotką będzie idealna! Wtedy tylko włącz wodę. Z węża zacznie wypływać woda z dodatkiem płynu do naczyń, tworząc łagodną pianę. Używając końcówki ze szczotką, możesz równocześnie szorować meble. W przypadku braku takowej, spryskaj meble wodą z detergentem, a potem wyczyść za pomocą gąbki. To wszystko! Po takim szybkim zabiegu, twoje meble ogrodowe będą przygotowane do przechowania na okres zimowy.

  Jak szybko wyczyścić meble ogrodowe? fot. Freepik
  Jak szybko wyczyścić meble ogrodowe? fot. Freepik
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także