Zawsze wkładam słomkę do telefonu. Wszyscy kopiują ten trik

  Włóż słomkę do telefonu. Fot. Genialne.pl
  Włóż słomkę do telefonu. Fot. Genialne.pl

  11.03.2024 09:14

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Wsuń słomkę do swojego telefonu, a rozwiążesz popularny problem. Pomysł ten na pierwszy rzut oka może wydawać się nietypowy, lecz faktycznie przynosi efekty.

  Możesz się zastanawiać, jak wsunięcie słomki do telefonu może okazać się pomocne? Z pewnością na początku może to brzmieć absurdalnie, ale ta metoda jest skuteczna. Umożliwia ona dokładne oczyszczenie wszelkich zagłębień i szczelin w telefonie oraz usunięcie nagromadzonego tam kurzu, który zbiera się w głośnikach oraz porcie ładowania.

  Włóż słomkę do telefonu, a zaoszczędzisz

  Czyszczenie telefonu to nie jest proste zadanie. Kurz osadza się w miejscach, do których trudno dotrzeć. Głośniki oraz port ładowania są bardzo ciasne. Ręczne usuwanie zanieczyszczeń z tych przestrzeni to zadanie prawie niemożliwe bez ryzyka uszkodzenia delikatnych elementów. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem może być użycie sprężonego powietrza. Choć zakup tego środka nie jest nadmiernie kosztowny, możesz wykonać równie efektywny trik ze słomką, nie ponosząc żadnych kosztów.

  Włóż słomkę do telefonu, a będziesz zaskoczony. Fot. Genialne.pl
  Włóż słomkę do telefonu, a będziesz zaskoczony. Fot. Genialne.pl

  Włóż słomkę do telefonu, ale najpierw odpowiednio ją przygotuj

  Aby zastosować się do tej metody, powinieneś się dobrze przygotować. Będziesz potrzebować słomki, górnego fragmentu plastikowej butelki wraz z nakrętką, lutownicy lub dłuta, a także kleju (najlepiej gorącego). Za pomocą lutownicy lub rozgrzanego dłuta utwórz w nakrętce otwór, przez który będziesz mógł przesunąć słomkę. Włóż ją tak, aby fragment znalazł się wewnątrz górnego fragmentu butelki i przymocuj do nakrętki za pomocą kleju na gorąco. Po wyschnięciu substancji, w górnym części butelki umieść wąż odkurzacza. Procedura powinna wyglądać następująco:

  Włóż słomkę do telefonu. Fot. YouTube/Smart Fox
  Włóż słomkę do telefonu. Fot. YouTube/Smart Fox

  Jak korzystać z tej konstrukcji?

  Kiedy wszystko będzie gotowe, możesz zastosować słomkę do trudno dostępnych miejsc na powierzchni telefonu. W przypadku większych otworów, możesz włożyć ją głębiej. Dzięki temu usuniesz wszystkie drobiny kurzu oraz inne zanieczyszczenia. Tę samą technikę możesz wykorzystać do czyszczenia portów USB, HDMI oraz innych złączy w komputerze, telewizorze oraz innych urządzeniach domowych. Jest to łatwy i niedrogi sposób, który pomoże Ci usunąć kurz, zapewniając dłuższy czas eksploatacji urządzeń elektronicznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś używał słomki przy sprzątaniu do czyszczenia szczelin i innych miejsc niedostępnych dla standardowej końcówki odkurzacza, zarówno w domu, jak i samochodzie.

  Czy wiedziałeś, że? Ukryte funkcje znanych rzeczy!

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także