Wykonaj cztery równania. Ten test IQ zdają tylko nieliczni

  Wykonaj cztery równania. Ten test IQ zdają tylko nieliczni

  Test IQ dla każdego
  Test IQ dla każdego
  Źródło zdjęć: © Genialne
  17.03.2024 10:36

  Test na inteligencję pozwoli ocenić, czy wykazujesz się sprytem i nieszablonowym myśleniem. Wystarczy, że przystąpisz do rozwiązania działania, w którym występują aż trzy niewiadome. Dasz radę? Zaraz się przekonamy.

  Większość ludzi lubi myśleć o sobie jako o osobie inteligentnej, przynajmniej do pewnego stopnia. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Bez wątpienia każdy posiada określony poziom inteligencji, ale mało kiedy okazuje się ona być ponadprzeciętna. Przedstawiamy bezpłatny test IQ, który pozwoli ci sprawdzić, czy twoja bystrość jest na tak wysokim poziomie, na jakim się jej spodziewasz.

  Test IQ. Przekonaj się, czy myślisz nieszablonowo

  W trakcie swojego życia na pewno zmierzyłeś się z licznymi testami na inteligencję. Kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę "test IQ", najprawdopodobniej natkniesz się na wiele propozycji, ale wiele z nich będzie wymaga uiszczenia opłaty lub podania danych osobowych w celach marketingowych. Nasz test jest dostępny bezpłatnie, co czyni go interesującym, nawet jeśli chcesz tylko zaspokoić swoją ciekawość.

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  Test składa się z czterech zadań. Jeśli uda ci się je wszystkie wykonać, możesz uznać się za osobę wyjątkowo inteligentną. Z pierwszego równania łatwo wywnioskować, że za literą "A" stoi wartość jeden. Następne równanie również wydaje się dość proste. Pod "B" kryje się liczba dwa. Trzecie równanie też nie powinno nikogo zaskoczyć i po krótkim rachunku dochodzimy do wniosku, że liczba reprezentowana przez "C" to trzy.

  Dopiero teraz zaczyna się robić trudniej. Rozwiąż równanie A+B+C×4=? - podstaw pod litery znane już tobie cyfry. Przed ujawnieniem odpowiedzi dwa razy się zastanów. Ile z was odpowiedziało, że wynik to 24? Niestety, ale to błędne rozwiązanie, spowodowane niewłaściwą kolejnością wykonywania działań.

  Najpierw mnożenie, a dopiero później dodawanie. Taka kolejność zapewni ci prawidłową odpowiedź. A więc 3x4=12. Teraz zsumuj 1+2+12=15. Tak 15 to wynik tego równania. Znalazłeś się wśród nielicznego grona osób, które prawidłowo rozwiązały ten test?

  Czym jest IQ i jak je zbadać?

  Często żartuje się, że ktoś ma IQ na poziomie meduzy, co bywa dość obelżywym dowcipem. Co tak właściwie oznaczają te dwie litery i dlaczego mają tak duże znaczenie? IQ to skrót od angielskich słów intelligence quotient, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza iloraz inteligencji.

  Rozwiązując test IQ, badasz mózg pod kątem wieku umysłowego (dzielna) oraz wieku badanej osoby (dzielnik). Otrzymany iloraz mnożony jest razy 100, co pozwala uzyskać konkretną wartość sugerującą poziom inteligencji. Tutaj wiek odgrywa kluczową rolę, ponieważ na różnych etapach życia mózg prezentuje różnorodne zdolności poznawcze. Test IQ może obejmować nie tylko matematyczne zagadki, ale również różne formy łamigłówek, dopasowywania kształtów czy kolorów. Choć może to brzmieć niewiarygodnie, w taki sposób najlepiej zbadany zostaje nasz mózg.

  Test IQ dostarcza wiarygodne rezultaty, które można odnieść do wyznaczonych ram. Bardzo wysoki poziom inteligencji rozpoczyna się od wyniku 149 punktów wzwyż, wysoki mieście się w przedziale od 130 do 149. Ponadprzeciętna wartość IQ to 110-129, zaś przeciętna zawiera się w granicach 90-109. Niższa inteligencja to wynik 70-89 punktów, a wszystko co poniżej traktowane jest jako niedorozwój umysłowy.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także