Przełóż zapałkę tak, aby powstał kwadrat. I to jednym ruchem

  Przełóż zapałkę tak, aby powstał kwadrat. I to jednym ruchem

  Przełóż zapałkę i sprawdź swoją inteligencję
  Przełóż zapałkę i sprawdź swoją inteligencję
  Źródło zdjęć: © Canva
  08.03.2024 15:41
  Przyjrzyj się uważnie ilustracji, a później zmobilizuj swoje umysłowe zasoby do działania. Oto zagadka, która stanowi prawdziwe wyzwanie, a jej rozwiązanie, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się nie do odgadnięcia, ma szansę Cię pozytywnie zaskoczyć. Zobacz, czy dasz sobie radę.

  Stałe pobudzanie umysłu rozwija nasze zdolności intelektualną. Zmuszanie się do abstrakcyjnego myślenia jest w tym kontekście wyjątkowo przydatne. Jednakże, ilość osób praktykujących takie łamigłówki maleje. Większość ludzi uważa je za zadania na pierwszy rzut oka nierozwiązywalne. Spróbuj zmienić to podejście i rzuć się w wir rozwiązania przedstawionej tu zagadki. Czy już wiesz, jakie jest rozwiązanie?

  Chcesz mieć kwadrat? Przełóż zapałkę

  To zadanie dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Sprowadza się do przesunięcia tylko jednej zapałki, by stworzyć kwadrat. Skup się na nich uważnie i z cierpliwością testuj różne możliwości.

  W tej grze o sukcesie decyduje spryt oraz imponująca zdolność analitycznego myślenia, ponieważ szablonowe rozwiązania się tu nie sprawdzą. Odpowiedź znajdzie się sama, jeśli poświęcisz chwilę na analizę ułożenia zapałek. Te dotykają się tworząc "krzyż", a wystarczy przesunąć jedną, by utworzyć kwadrat.

  Z reguły tylko jedna osoba na stu udzielających odpowiedzi wskazuje na właściwe rozwiązanie, co dowodzi, że nasze myślenie często nie wykracza poza utarte schematy. Zatem, jeżeli już odkryłeś odpowiedź i posiadasz kwadrat — gratulacje!
  Jeśli pomimo ukrytej podpowiedzi intensywne przyglądanie się obrazkowi nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, a rozwiązanie nadal pozostaje niewiadomą, nietrudno. Nie przejmuj się porażką, pamiętaj bowiem, że prawdziwe trening motywuje do doskonalenia umiejętności rozwiązywania takich zagadek.

  Jak poprawnie przełożyć zapałkę?

  Czy dostrzegasz rozwiązanie na ilustracji? Osoby obdarzone sprytem od razu dostrzegły odpowiedź. Jedynym krokiem, który trzeba wykonać, jest przesunięcie jednej z zapałek o kilka milimetrów w górę, na bok czy w dół. To pozwoli na utworzenie kwadratu między ich końcami w centrum.

  Oto rozwiązanie tej zagadki. Czy na nie wpadłeś?
  Oto rozwiązanie tej zagadki. Czy na nie wpadłeś? © Canva

  Większość z nas z pewnością teraz chwyta się za głowę, jednak istota tej zagadki tkwi właśnie w jej abstrakcji. Jeśli wytrwale manipulowałeś zapałkami, próbując znaleźć odpowiednie ułożenie, prawdopodobnie zmarnowałeś mnóstwo czasu. Dla wielu jest to wyzwanie wymagające, by dostrzec rozwiązanie ad hoc, które zazwyczaj jest oczywiste i na wyciągnięcie ręki.

  Prosta w efekcie łamigłówka testuje nie tylko kondycję naszego umysłu i zdolność skupienia, ale również to, jak radzimy sobie w obliczu przeciwności. Często szukanie właściwej odpowiedzi sprawia nam trudność i niepotrzebnie komplikujemy sobie życie tam, gdzie to nie jest wymagane. Zagadka z zapałkami i kwadratem stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia umiejętności abstrakcyjnego myślenia u Twoich bliskich. Spróbujcie wspólnie znaleźć rozwiązanie.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także