Mięso w restauracji Rydzyka? Padła stanowcza odpowiedź

  Mięso w restauracji Rydzyka? Padła stanowcza odpowiedź

  Tadeusz Rydzyk
  Tadeusz Rydzyk
  Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Strozyk/REPORTER
  18.02.2024 13:59

  Co znajdziemy w menu restauracji należącej do o. Rydzyka w Środę Popielcową, dniu kiedy Kościół katolicki nakazuje post? W reakcji na prośbę podania posiłku mięsnego, personel lokalu wydaje się zdecydowany i nieugięty.

  Dziennikarze "Super Expressu" postanowili zweryfikować, czy rygorystyczny post w Środę Popielcową jest przestrzegany w restauracji, która jest własnością o. Tadeusza Rydzyka. Udali się więc do tego lokalu w Toruniu z zamiarem zamówienia mięsnego dania.

  Menu na Środę Popielcową

  Ten lokal, utworzony przez fundację Tadeusza Rydzyka, często odwiedzają turyści przyjeżdżający do Torunia, aby zwiedzić kościół wybudowany przez dyrektora Radia Maryja. Tego roku, Środa Popielcowa przypadła w Dzień Zakochanych. Czy więc zwłaszcza z tej okazji mięso było dostępne w tym lokalu? Personel jednoznacznie to dementuje.

  - Nie ma dzisiaj żadnego mięsa, bo jest Środa Popielcowa. W piątki też nie ma dań mięsnych, jest tylko ryba - przekazał jeden z kelnerów dziennikarzowi "Super Expressu". Tego dnia w menu do wyboru była zupa kalafiorowa lub serowa, a na drugie danie podawano rybę.

  Wyzwania finansowe o. Rydzyka

  Ostatnio dużo mówi się o wyzwaniach finansowych, z którymi musi się zmierzyć o. Rydzyk. Dotyczy to między innymi zamrożenia dotacji na działalność związaną z muzeum "Pamięć i Tożsamość". "Na razie wstrzymaliśmy kolejną dotację, o którą prosił o. Tadeusz Rydzyk" - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus. Jak dodała, trwa weryfikacja dokumentów.

  Poprzednia umowa została sformułowana tak, aby korzystna była dla o. Rydzyka, ale nie dla MKiDN. Dodatkowo, jak poinformował Onet, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Tadeusza Rydzyka musiała zwrócić Ministerstwu Funduszy i Polityki Regionalnej dotację w wysokości 100 tys. zł.

  Źródło artykułu:WP Wiadomości
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także