Do czego służy lustro w windzie? Nie każdy o tym wie

  Do czego służy lustro w windzie? Nie każdy o tym wie

  Dlaczego w windzie jest lustro?
  Dlaczego w windzie jest lustro?
  Źródło zdjęć: © Pixabay
  18.02.2024 13:25

  Na co dzień otaczają nas różne rzeczy, których zastosowanie często nam umyka. Wśród nich znajduje się lustro w windzie, które odgrywa wiele nieznanych ról. Część z nich może nas naprawdę zaskoczyć.

  Pierwsze lustra w windach zainstalowano w nowojorskich biurowcach. Ten pomysł narodził się jako odpowiedź na skargi użytkowników na monotonię doświadczaną podczas jazdy. Okazało się, że lustro w windzie umożliwia skupienie na sobie, a także dyskretną obserwację pozostałych pasażerów, co sprawia, że przejazd jest mniej męczący. Pamiętajmy, że kiedyś windy poruszały się znacznie wolniej niż dzisiaj.

  Obecnie lustra montowane są w windach z powodów bezpieczeństwa. Dzięki nim mamy możliwość lepszego obserwowania innych pasażerów, którzy mogą mieć złe intencje, na przykład chcieć nas okraść.

  Do tego, zauważono, że obecność lustra ogranicza akty wandalizmu w windach. Jako, że, według psychologów, większość osób nie lubi na siebie patrzeć, kiedy dokonuje zniszczeń czy innych wykroczeń.

  Lustra w windach są również pomocne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z powodu ograniczonej przestrzeni w windzie, osoby na wózkach często muszą się do niej cofnąć. Lustra przekazują większy zasięg widzenia, ułatwiając manewrowanie.

  Dodatkowo, lustra w windzie mogą w pewien sposób pomagać osobom cierpiącym na klaustrofobię. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze, co może zmniejszyć dyskomfort podczas jazdy.

  Lustro w windzie spełnia też zwykłą, użytkową funkcję. Na przykład, gdy idziemy na rozmowę kwalifikacyjną lub spotkanie biznesowe, możemy ostatni raz sprawdzić swój wygląd. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także