Koszmar na pokładzie samolotu. "Miał obie dłonie na klamce"

  Chwile grozy w samolocie. Pasażer próbował otworzył drzwi w trakcie lotu
  Chwile grozy w samolocie. Pasażer próbował otworzył drzwi w trakcie lotu
  Źródło zdjęć: © GETTY | Anadolu Agency

  22.02.2024 11:21, aktual.: 22.02.2024 14:20

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Według doniesień amerykańskich mediów, incydent miał miejsce w środę na pokładzie samolotu American Airlines. Pasażer samolotu próbował otworzyć drzwi podczas lotu, kiedy samolot był na wysokości 8 tys. metrów.

  W materiałach video, które trafiły do social media, można zaobserwować, jak inni podróżni starają się uniemożliwić mężczyźnie otwarcie jednych z drzwi ewakuacyjnych.

  Kiedy doszło do tej sytuacji, samolot leciał na wysokości prawie 8000 metrów, co skłoniło załogę do podjęcia decyzji o powrocie.

  "Lot numer 1219 American Airlines bezpiecznie wrócił na międzynarodowy port lotniczy Sunport w Albuquerque w Nowym Meksyku, po tym jak załoga zgłosiła naruszenie porządku dokonane przez jednego z pasażerów" - informuje amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa Cywilnego (FAA) na swojej stronie internetowej.

  Jak podaje ABC, jeden z pasażerów zauważył, że mężczyzna "już zdemontował system zabezpieczający i miał obie dłonie na klamce".

  - To był duży mężczyzna, zdołał i nie jestem pewien, co słyszano, ale był spadek ciśnienia, jakby syczenie - relacjonował.

  Zgodnie z danymi FAA, liczba buntowniczych pasażerów rosła gwałtownie w ostatnich latach, a 2021 roku ustanowił rekord z 6 tys. incydentów na pokładach samolotów. W 2022 i 2023 roku liczba ta spadła o trzykrotnie.

  Źródło artykułu:PAP
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także