Jest w niemal każdej zamrażarce. Nie każdy wie, do czego służy

  Jest w niemal każdej zamrażarce. Nie każdy wie, do czego służy

  jak poprawnie rozmrozić zamrażarkę fot. genialne.pl
  jak poprawnie rozmrozić zamrażarkę fot. genialne.pl
  12.03.2024 10:25

  Nadszedł czas, aby odmrozić zamrażalkę, ale nie masz pewności, jak się za to zabrać? Jest to dość łatwe, ale istnieje kilka powszechnych pułapek, o których lepiej wiedzieć zawczasu.

  Nie każda zamrażarka jest taka sama, więc w każdym przypadku potrzeba trochę uwagi. Na wstępie należy sprawdzić, czy nasz sprzęt nie wyposażono w funkcję "No Frost". Większość nowszych modeli posiada ten system, co oznacza, że nie ma konieczności ingerowania w jej działanie. Jeśli jednak dysponujesz starszym modelem, okresowe odmrażanie jest koniecznością.

  Po co rozmrażać zamrażarkę?

  Gdy szuflady w zamrażarce nie zamykają się jak należy, a na ścianach pojawia się obfity szron, to znak, że nadszedł czas na rozmrożenie urządzenia. Zwykle decydujemy się na to, gdy zauważymy, że coś zaczyna przeszkadzać, ale najlepiej robić to co najmniej raz na kwartał. Urządzenia wolne od lodu zużywają mniej energii i rzadziej ulegają uszkodzeniom. Oszczędność energii oznacza niższe rachunki, a lodówko-zamrażarki są sporymi pożeraczami prądu. Dzieje się tak, ponieważ silnik nie musi działać ciągle na maksymalnych obrotach. Co więcej, w czystym urządzeniu żywność psuje się wolniej i smakuje o wiele lepiej. Jeżeli dawno nie wykonywałeś odmrażania, to dobry moment, aby o tym pomyśleć.

  Obraz

  Jak rozmrozić zamrażarkę? Zwróć uwagę na ten element

  Aby odmrozić zamrażarkę, wyjmij wszystko z półek, otwórz drzwi, a następnie odłącz wtyczkę z gniazdka, aby urządzenie przestało pracować. W tym czasie, często zostawiamy urządzenie same, aby cała woda mogła się stopić. Ważne jest, że w dolnej części zamrażarki umieszczono specjalny odpływ lub lejek na nadmiar wody. Należy go odkręcić lub wysunąć, gdy rozpocznie się odmrażanie. Służy on do odprowadzania wody. Jego lokalizacja i wygląd zależą od modelu urządzenia, dlatego można poszukiwać go samodzielnie lub znaleźć wskazówki w instrukcji. Po usunięciu półek, powinien być łatwy do zauważenia.

  jak poprawnie rozmrozić zamrażarkę fot. genialne
  jak poprawnie rozmrozić zamrażarkę fot. genialne

  I co dalej?

  Umieść pod nim jakieś naczynie. Idealnie nadaje się do tego blaszka z piekarnika, którą można częściowo wsunąć pod urządzenie. Mimo wszystko, zabezpiecz próg lodówki ręcznikiem, aby przypadkowe krople wody nie zamoczyły podłogi. Gdy lód całkowicie stopnieje, wyczyść wnętrze zamrażarki płynem do mycia naczyń i wsuń z powrotem szuflady na ich miejsce. Następnie podłącz urządzenie do prądu, kiedy wszystko będzie już suche. Dzięki temu procesowi skutecznie odmrozisz zamrażarkę, a twoje urządzenie będzie gotowe na kolejne miesiące użytkowania.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także