Zostawiasz klucz w drzwiach na noc? Złodzieje ci podziękują

  Zostawiasz klucz w drzwiach na noc? Złodzieje ci podziękują

  klucz w drzwiach fot. freepik
  klucz w drzwiach fot. freepik
  14.03.2024 08:54

  Wielu ludzi popełnia błąd, zostawiając klucz w zamku na noc. Z pozoru wydaje się to sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa - ale to zupełnie nieprawda. A skutki tego zwyczaju mogą być bardzo niekorzystne. Oto powody.

  Myślisz, że w ten sposób zabezpieczasz się przed włamaniem, zostawiając klucz w zamku na noc? Choć może cię to zdziwić - postępujesz zupełnie na odwrót. Wyjaśniamy, jak pozostawienie klucza w zamku ułatwia włamywaczom dostęp do twojego mieszkania czy domu.

  Pozostawiasz klucz w drzwiach na noc dla bezpieczeństwa? To błąd!

  Często ludzie instynktownie nie wyjmują klucza z drzwi. Wydaje im się, że dzięki temu ich dom jest bezpieczniejszy i że złodziej nie wejdzie do środka. Jednakże jest to mylne przekonanie i to właśnie ułatwia włamania. Wydaje nam się inaczej, ponieważ przypuszczamy, że klucz będący po jednej stronie zamka, uniemożliwia otworzenie go od drugiej strony. I z tym się zgadzamy. Jednak zobacz, jak to ułatwia działanie włamywaczom - będziesz wstrząśnięty!
  jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images
  jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images

  Jak złodziej otwiera drzwi?

  Włamywacze posiadają swoje sprawdzone metody dostania się do naszych domów i mieszkań. I tutaj potwierdza się stare powiedzenie, że chcieć to móc. Dla osób doświadczonych w włamywaniu, to jest prosta rzecz. Zazwyczaj do otwarcia drzwi wykorzystują: łom, druty lub inne narzędzia tego typu. Ale klucz, jak wszyscy wiemy, będzie najbardziej odpowiedni. Nawet jeżeli włamywacz go nie posiada, może otworzyć drzwi bez trudu, jeśli zostawisz klucz w zamku od środka. Jak to osiągnie?
  jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images
  jak złodzieje oznaczają mieszkania, fot. getty images

  Sezamie otwórz się, czyli jak klucz w drzwiach pomaga złodziejowi.

  Klucz umożliwia obrót mechanizmu w zamku, co pozwala na otwarcie lub zamknięcie drzwi. Jeśli pozostawisz klucz w drzwiach, odblokujesz zabezpieczenia, co umożliwi włamywaczowi łatwe przekręcenie zamka od drugiej strony. Do tego celu użyje łomu i bez problemu dostanie się do środka. Może wykorzystać standardowy śrubokręt i zrobi to w momencie! Nie będzie musiał odblokowywać zabezpieczeń zamka, bo ty już to uczyniłeś, umieszczając klucz w zamku. Dlatego od teraz nie pozostawiaj go w drzwiach.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także