Zmywarka nie domywa naczyń? Dobrze wyczyść ten element

  Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?
  Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?
  Źródło zdjęć: © Genialne | Genialne

  17.03.2024 16:59

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Mycie naczyń – to zajęcie zdecydowanie nie należy do ulubionych obowiązków domowych większości z nas. Na szczęście istnieją zmywarki. Jednak nawet one mogą niekiedy nie sprostać oczekiwaniom. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc ci zrozumieć, dlaczego twoja zmywarka nie domywa naczyń.

  Zmywarka stanowi znaczną pomoc w domu. Dzięki niej oszczędzamy mnóstwo czasu i energii. Zużywamy też mniej wody, co z kolei przekłada się na niższe rachunki i korzyści dla środowiska.

  Wiedziałeś o tym, że prototyp współczesnej zmywarki zaprojektował brytyjski inżynier — William Howard Livens, i miało to miejsce w 1924 r.? Pomimo doskonalenia technologii przez lata, użytkownicy zmywarek nadal napotykają pewne problemy.

  Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

  Kiedy po zakończonym programie zmywania naczynia wyciągnięte ze zmywarki nadal są brudne, może to świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu urządzenia. Jeśli wkładasz do zmywarki naczynia z wysuszonymi resztkami jedzenia czy pokryte tłuszczem, nie dziw się, że mogą one być niedomyte. Jeżeli jednak tego nie robisz, a po opróżnieniu zmywarki widzisz, że większość, albo wszystkie naczynia nadal są brudne, to powinieneś upewnić się, aby na pewno nie dbasz o konkretne elementy tego sprzętu.

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  Zanim zdecydujesz się skorzystać z usług specjalisty, warto najpierw zajrzeć do spryskiwaczy w zmywarce. Sprawdź, czy nie są zablokowane przez resztki jedzenia lub środki czyszczące. To kluczowe, ponieważ są one odpowiedzialne za dokładne rozprowadzanie wody na powierzchnię naczyń. Jeśli spryskiwacze działają bez zarzutu, konieczne może okazać się sprawdzenie stanu filtrów. Jak to zrobić? Spokojnie, to naprawdę proste.

  Gdzie w zmywarce znajduje się filtr?

  Aby odnaleźć filtr w swojej zmywarce, sięgnij na dno urządzenia. Delikatnie go wyjmij. Zwykle da się go łatwo podnieść. Kolejnym etapem jest staranne oczyszczenie go pod bieżącą wodą przy użyciu gąbki lub starej szczoteczki do zębów. Po wyschnięciu filtra, należy go z powrotem zamontować w zmywarce. Pamiętaj, aby przy kolejnym uruchomieniu urządzenia ustawić program z maksymalną temperaturą, co pozwoli jeszcze bardziej oczyścić filtr.

  Problemy z dokładnym myciem naczyń przez zmywarkę mogą wynikać również z uszkodzenia dozownika, w którym umieszczasz środki czyszczące. Może też chodzić o grzałkę, która podgrzewa wodę. Jeśli wyczyszczenie filtra i sprawdzenie spryskiwaczy nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, skorzystaj z pomocy specjalisty.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także