Odkryj tajny przycisk. Teraz czyszczenie deski sedesowej stanie się o wiele prostsze

  Odkryj tajny przycisk. Teraz czyszczenie deski sedesowej stanie się o wiele prostsze

  Ukryta funkcja deski sedesowej pomoże ci w jej wyczyszczeniu
  Ukryta funkcja deski sedesowej pomoże ci w jej wyczyszczeniu
  Źródło zdjęć: © Unsplash | Giorgio Trovato
  17.03.2024 12:10

  Nikogo nie dziwi, że deska sedesowa to miejsce, gdzie gromadzi się wiele bakterii i zarazków. Z tego powodu niezwykle ważne jest jej dokładne czyszczenie. Jednak nie zawsze jest to łatwe, szczególnie, gdy mowa o miejscach trudno dostępnych. Czy istnieje prosty trik, aby sobie z tym poradzić?

  Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób efektywnie wyczyścić deskę sedesową. Okazuje się, że pewne modele wyposażono w ukrytą opcję, która ułatwia ten proces.

  Jak czyścić deskę sedesową?

  Deska sedesowa to prawdziwy raj dla bakterii E. coli czy Salmonelli. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać naszą toaletę w czystości. Jednak ze względu na specyficzną konstrukcję ubikacji, czasem ciężko jest dotrzeć do wszystkich zakamarków, zwłaszcza w miejscu, gdzie deska łączy się z toaletą.

  Niemniej jednak producenci najnowszych modeli znaleźli na to rozwiązanie. Nowoczesne deski sedesowe często posiadają funkcję umożliwiającą ich łatwe odłączenie od muszli klozetowej.

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  Prosty demontaż deski sedesowej - jak to zrobić?

  Zanim przystąpisz do czyszczenia deski, powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zalecane jest użycie gumowych rękawiczek, aby ograniczyć ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi bakteriami.

  Demontaż deski rozpocznij od zlokalizowania punktów mocowania – bolców łączących deskę z toaletą. Sprawdź, czy możesz je łatwo wyjąć z zabezpieczenia, poprzez ich naciśnięcie. Jeśli tak, oznacza to, że posiadasz model z funkcją ułatwiającą czyszczenie.

  Po usunięciu wszystkich zarazków i bakterii z deski nie zapomnij, że należy ją ponownie zamocować. Przy poprawnym założeniu powinieneś usłyszeć charakterystyczne „kliknięcie”.

  Masz interesujące informacje, zdjęcia lub filmiki? Prześlij do nas przez dziejesie.wp.pl

  Źródło artykułu:PAP
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także