Wystarczy, że wymieszasz pięć składników. Już nigdy więcej nie kupisz tabletek do zmywania

  Wystarczy, że wymieszasz pięć składników. Już nigdy więcej nie kupisz tabletek do zmywania

  Tabletki do zmywarki robię sama w domu i oszczędzam
  Tabletki do zmywarki robię sama w domu i oszczędzam
  Źródło zdjęć: © Genialne
  16.03.2024 10:56

  Zmywarka do naczyń to wręcz nieodłączny element każdej kuchni, bez którego ciężko jest nam dziś funkcjonować. Chociaż pozwala zaoszczędzić wodę, używanie jej niesie ze sobą dość wysokie koszty, szczególnie jeśli spojrzymy na ceny detergentów. Dlatego jeśli nie chcesz wydawać na nie fortuny, a przy tym cieszyć się idealnie czystymi naczyniami, warto zastanowić się nad domowymi tabletkami do zmywarki.

  Aby skutecznie umyć naczynia w zmywarce, konieczne jest używanie tabletek lub kapsułek, a także nabłyszczacza oraz soli zmiękczającej wodę. Przeważnie wybieramy te produkty, które akurat są na promocji w sklepie, jednak ich skuteczność często jest daleka od oczekiwań, co prowadzi do frustracji i konieczności ponownego mycia naczyń po zakończonym cyklu zmywarki. Te domowe tabletki możesz szybko przygotować z pięciu łatwo dostępnych składników.

  Co potrzebujesz?

  Zastanawiasz się zapewne, jak zadbać o czystość i połysk naczyń nie wydając majątku. Tutaj z pomocą przychodzą domowe środki, które pozwolą ci definitywnie pożegnać się ze sklepowymi produktami chemicznymi. Często pojawia się obawa, że domowej produkcji tabletki do zmywarki mogą uszkodzić sprzęt, jednak jest to błędne przekonanie. Składniki użyte do ich przygotowania są w pełni bezpieczne i wysoce skuteczne, dzięki czemu ich użycie przyniesie ci dużą satysfakcję.

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  Do wykonanie tabletek do zmywarki potrzebujesz jedynie pięciu szklanek kilku niespodziewanych składników, z których każdy może efektywnie zastąpić drogie środki chemiczne. Do miski wysyp sodę kalcynowaną, boraks, kwasek cytrynowy, sok z cytryny oraz sól koszerną. Następnie dobrze wymieszaj wszystkie składniki, aby uzyskać jednolitą konsystencję, co ułatwi formowanie tabletek. Przełóż powstałą masę do foremek na kostki lodu, by zmieściły się one w dozowniku zmywarki. Pamiętaj, że naturalne tabletki muszą mieć czas na stwardnienie przed użyciem. Przygotuj dokładnie tyle, ile potrzebujesz na najbliższy czas.

  Jak używać własnoręcznie zrobionych tabletek do zmywarki?

  Umieść kapsułki w zamykanym pojemniku i jasno oznacz, aby wszyscy domownicy wiedzieli, co to jest (by nie doszło do pomyłki). Ważne jest, aby pamiętać o dacie produkcji domowych tabletek do zmywarki i nie korzystać z nich po utracie terminu przydatności. Z pewnością masz obawy, czy te domowe zamienniki detergentów podołają wyzwaniu usunięcia uporczywych plam i czy nie będzie konieczna dodatkowa pomoc przed włączeniem zmywarki. 

  W rzeczywistości nie ma potrzeby płukania naczyń przed włożeniem ich do zmywarki. Wystarczy uprzednio usunąć z nich resztki jedzenia. Domowe tabletki skutecznie poradzą sobie z brudem. Gdy zmywarka jest pełna, śmiało używaj domowych kapsułek, a efekt na pewno pozytywnie cię zaskoczy. Domowe składniki nie tylko usuną zaschnięty tłuszcz, lecz również pięknie nabłyszczą szkło i sztućce. W dodatku nie wydasz na nie fortuny. Dzięki naturalnym tabletkom przestaniesz korzystać z tradycyjnych, chemicznych środków czyszczących dostępnych w sklepach.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także