Przed snem nakładam pastę na ręcznik papierowy. Nareszcie mam święty spokój

  trik z pastą do zębów fot. genialne.pl
  trik z pastą do zębów fot. genialne.pl

  12.03.2024 10:04

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Prosty trik z użyciem pasty do zębów może rozwiązać problem dokuczliwych owadów, w tym niechcianych komarów. Potrzebny będzie jedynie ręcznik papierowy i niewielka ilość pasty, by skutecznie odstraszyć wszelkie owady.

  Nic nie jest bardziej irytujące niż natrętne komary, atakujące nas podczas spędzania wieczoru w ogrodzie czy na balkonie. Sklepowe preparaty często zawodzą, a też nie zawsze mamy je przy sobie. Gdy potrzebujesz szybkiego rozwiązania, skorzystaj z domowej metody na komary, wykorzystując przedmioty, które masz w domu.

  Czego nie tolerują komary?

  Te drobne insekty mogą sprawić, że nasz letni lub jesienny wieczór zamieni się w koszmar. Pobyt na zewnątrz nie powinien kończyć się licznymi, swędzącymi ukąszeniami, które mogą długo szpecić skórę. Te uciążliwe insekty mają awersję do olejków eterycznych, szczególnie tych o ziołowym zapachu, jak drzewo herbaciane, mięta czy eukaliptus. Jeżeli posiadasz któryś z nich, nałóż go na skórę, co znacznie zmniejszy ryzyko ugryzień. Co jednak zrobić, kiedy nie mamy takich produktów, a pragniemy cieszyć się wieczorem na świeżym powietrzu? W takim przypadku sprawdzi się domowy odstraszacz z pasty do zębów!

  Obraz

  Domowy sposób na komary

  Do stworzenia odstraszacza potrzebujesz jedynie trzech rzeczy: ręcznika papierowego, pasty i zapalniczki (lub innego źródła ognia). Wszystko to znajduje się w twoim domu, więc nie ma potrzeby specjalnie udawać się do sklepu. Oto prosta instrukcja wykonania:

  1. Oderwij kawałek ręcznika papierowego (w szczególnej sytuacji może posłużyć dłuższy kawałek papieru toaletowego) i obficie nasmaruj go pastą, równomiernie rozprowadzając kosmetyk po całej powierzchni ręcznika. W składzie produktu powinien znaleźć się mentol, którego nie lubią komary.
  2. Następnie należy zwijać ręcznik w taki sposób, aby powstał sztywny wałeczek wypełniony pastą. Dodatkowo nasmaruj go z zewnątrz, aby był całkowicie pokryty pastą.
  3. Końcowym krokiem jest umieszczenie gotowego knota w szklanym pojemniku, popielniczce lub innym naczyniu odporne na ciepło i jego podpalenie. Dym, który się unosi, skutecznie odstraszy wszystkie latające szkodniki.
  trik z pastą do zębów, który odstraszy komary, fot. freepik
  trik z pastą do zębów, który odstraszy komary, fot. freepik
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także