Próbują wejść do domu, podając się za monterów. To oszuści

  Zdjęcie ilustracyjne
  Zdjęcie ilustracyjne
  Źródło zdjęć: © Getty Images | Jakub WAjtowicz

  16.03.2024 11:10

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Mieszkańcy Ursynowa w Warszawie alarmują o mężczyznach, którzy usiłują dostać się do mieszkań, przekonując o potrzebie wymiany okien. Wykorzystują różne sztuczki, by wejść do środka. "Zachowajcie czujność, nie wpuszczajcie nieznajomych do swoich domów!" - ostrzegają mieszkańcy stolicy. Policja zarejestrowała podobne incydenty na terenie całego kraju.

  "W czwartek 14 marca w ciągu dnia przy ulicy Hirszfelda (Warszawa) zawitało do mnie dwóch panów postury niesportowej i zaczęli coś o wymianie okien, że wszyscy wymieniają w bloku, że ogłoszenie, że warto itp." - informuje mieszkanka Ursynowa na Facebooku.

  "Koniecznie chcieli wejść, zobaczyć okna. Ogłoszenia żadnego nie widziałam. Miejcie się na baczności i nie dajcie się zwieźć" - ostrzega kobieta.

  Okazuje się, że te same osoby próbowały wcześniej dostać się do innych mieszkań, stosując identyczną taktykę. "Jakiś czas temu byli na ul. Mandarynki. Trzeba być czujnym i nikogo nie wpuszczać do domu! Nie wpuszczać na klatkę" - relacjonuje mieszkanka Warszawy.

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  Udają monterów okien

  Policja apeluje, by nie otwierać drzwi i nie wpuszczać do wnętrza osób nieznajomych. "Przypominamy, że nie mamy obowiązku wpuszczania do domu osób podających się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji czy firm" - zaznaczają funkcjonariusze.

  "Pamiętajmy, że nie musimy nikomu otwierać drzwi, nawet jeśli twierdzi, że jest urzędnikiem czy pracownikiem np. wodociągów. Wystarczy wykonać telefon do danej instytucji i upewnić się, czy wysyłała do nas swojego przedstawiciela" - informuje policja.

  Należy zachować ostrożność i nie otwierać drzwi nieznajomym, szczególnie kiedy jesteśmy sami w domu, a przed drzwiami znajduje się kilka obcych osób. Skontaktujmy się telefonicznie z członkiem rodziny lub na przykład sąsiadem/sąsiadką i poinformujmy ich o obecności nieznajomych przed naszymi drzwiami. Osoba, która rzeczywiście reprezentuje prawdziwą instytucję, sama zadzwoni po policję, by otrzymać asystę w wykonywaniu swoich zadań.

  Źródło artykułu:PAP
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także